Strona główna Telewizja Dozorowa Nowości od Axis Communications

Nowości od Axis Communications

Więcej niż tylko zliczanie osób

Aplikacja AXIS People Counter zlicza osoby poruszające się po takich obiektach, jak sklepy, hotele, dworce kolejowe, lotniska czy budynki administracji publicznej. Jej funkcjonalność pozwala na jednoczesne liczenie osób poruszających się w różnych kierunkach, co daje natychmiastowy dostęp do danych dotyczących trendów odwiedzin oraz natężenia ruchu w określonych strefach.

Nowa funkcjonalność aplikacji, pozwalająca wykrywać wejścia do określonej strefy poza ustalonym przedziałem czasowym lub ruch w niewłaściwym kierunku, może np. wspomagać systemy KD w obiektach IK.
Zaktualizowana wersja aplikacji AXIS People Counter umożliwia:

  • Optymalizację efektywności obsługi klienta.
  • Identyfikowanie trendów odwiedzin.
  • Szacowanie poziomu natężenia ruchu.
  • Ocenę operacyjną funkcjonowania obiektów.
  • Dostarczanie wiedzy o możliwych ulepszeniach obsługi.

Aplikacja w zaktualizowanej wersji pozwala na zdalną konfigurację ustawień poszczególnych urządzeń oraz umożliwia monitorowanie i zarządzanie zdarzeniami w czasie rzeczywistym. Daje to operatorom bezpośredni dostęp do statystyk pochodzących ze wszystkich połączonych kamer. Oznacza to możliwość jednoczesnego sprawdzania i porównywania wielu obiektów z poziomu jednej lokalizacji centralnej.

Łatwiejszy dozór pojazdów

Axis Communications wprowadziło właśnie na rynek dwa kompletne zestawy do monitorowania pojazdów, obejmujące kamery i oprogramowanie. Aplikacja AXIS License Plate Verifier i technologia OptimizedIR zapewniają weryfikację tablic rejestracyjnych w trybie 24/7.

Zestaw AXIS P1455-LE-3 idealnie sprawdza się w przypadku swobodnego ruchu pojazdów z niewielką prędkością, np. na terenie centrów miast, ogrodzonych osiedli czy kampusów uczelnianych. Zawiera kompaktową, odporną na warunki atmosferyczne i wytrzymałą (o klasie ochrony obudowy IK10) stałopozycyjną kamerę typu bullet o rozdzielczości HDTV 1080p, z 29-mm teleobiektywem, który dzięki dużej gęstości pikseli pozwala uzyskiwać ostre obrazy tablic rejestracyjnych z odległości nawet 20 metrów.

AXIS P3245-LVE-3 jest z kolei łatwym w instalacji zestawem sterującym dostępem pojazdów. Weryfikuje tablice rejestracyjne przez ich porównywanie z przechowywaną w kamerze listą numerów tablic autoryzowanych i tych, którym autoryzację cofnięto. Obsługuje różne poziomy zabezpieczeń oraz umożliwia zarówno podstawowe zarządzanie wjazdem i wyjazdem, jak i bardziej zaawansowane ustawienia. Wandaloodporna stałopozycyjna kamera kopułkowa o rozdzielczości HDTV 1080p jest bezpieczna w eksploatacji nawet w przypadku montażu na wysokości łatwo dostępnej dla człowieka.

Więcej na www.axis.com/pl-pl