Strona główna Infrastruktura krytyczna PROTEGE GX – zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem klasy Enterprise

PROTEGE GX – zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem klasy Enterprise

PROTEGE GX jest przeznaczony do obiektów różnej skali
– od najmniejszych, po rozbudowane i rozległe systemy pracujące w wielu lokalizacjach. Należy do grupy systemów SMS (Security Management Systems), ale wyróżnia go podstawowa i bardzo istotna zaleta – sprzętowa realizacja zadań.

PROTEGE GX jest systemem bezpieczeństwa i automatyki składającym się z oprogramowania i urządzeń. Oferuje szeroką funkcjonalność, na którą składają się: kontrola dostępu, sygnalizacja włamania i napadu, telewizja dozorowa, automatyka budynkowa, komunikacja interkomowa, rejestracja czasu pracy, rejestracja gości, zarządzanie windami, obsługa urządzeń biometrycznych Suprema, integracja urządzeń bezprzewodowych INOVONICS, integracja czujek REDWALL/REDSCAN.

Oprócz wymienionych funkcjonalności umożliwia on także integrację z wieloma systemami i urządzeniami innych producentów. Są to:

 • Zewnętrzne systemy BMS
 • Systemy zamków offline (np. Salto Sallis, ASSA Abloy Aperio, Kaba Cencon)
 • Systemy CCTV wielu producentów
 • Systemy interkomowe SIP wielu producentów
 • Bezpośrednia integracja z systemami zarządzania windami Otis, KONE, Schindler i Thyssen Krupp
 • Modbus
 • Automation & Control Protocol
 • Data Sync – integracja baz danych
 • WebSOAP
 • MSMQ (Microsoft Message Queue)
 • Active Directory (LDAP)

Cechą charakterystyczną systemu i wyróżniającą go na tle innych dostępnych na rynku rozwiązań jest sprzętowa realizacja zadań. Polega ona na zapewnieniu użytkownikowi pełnej funkcjonalności systemu na poziomie urządzeń (kontrolerów). Dzięki takiemu rozwiązaniu system działa (udziela dostępu, zabezpiecza strefy alarmowe, steruje windami, zapewnia integrację z CCTV, BMS itp.) bez udziału serwera i oprogramowania.

Możliwość stosowania szerokiej gamy urządzeń, w tym kontrolerów z pełną funkcjonalnością pracy offline, pozwala na stworzenie systemu zabezpieczeń, który może pracować nieprzerwanie dzięki w pełni rozproszonej logice. Dopóki pojedynczy kontroler będzie działał, dopóty elementy do niego podłączone będą spełniały swoje zadanie.

Ta unikalna właściwość PROTEGE GX rozwiązuje bardzo ważny problem, z którym często spotykają się użytkownicy innych systemów. Jego działanie jest stale zapewnione, niezależnie od infrastruktury IT czy też sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Oprogramowanie systemu PROTEGE GX pozwala na aktywne oraz intuicyjne zarządzanie systemem. Występuje ono zarówno w wersji aplikacji dla systemu Windows, jak i w formie interfejsu WEB dostępnego za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Umożliwia łatwe dopasowanie wyświetlanych treści w zależności od zalogowanego użytkownika. Nawet podstawowe wersje oprogramowania oferują więcej niż systemy klasy Enterprise. To, a także brak kosztów związanych z aktualizacją oprogramowania sprawia, że całkowity koszt posiadania i utrzymania systemu jest niezwykle niski.

Do systemu dostępna jest aplikacja na smartfony i tablety, działająca na systemach zarówno Android, jak i iOS. Pozwala ona na łatwą obsługę systemu z dowolnego miejsca. Aplikacja oferuje powiadomienia push, dzięki którym użytkownik jest na bieżąco informowany o najważniejszych zdarzeniach w systemie.
Aplikacja zawiera również mobilny identyfikator, umożliwiający identyfikację użytkownika na czytnikach Bluetooth/NFC dostępnych dla systemu PROTEGE.

Skalowalność systemu jest jednym z jego atutów. Pojedynczy kontroler systemowy może obsłużyć nawet 5 mln użytkowników, 248 przejść kontroli dostępu, ponad 5 tys. wejść alarmowych, 200 klawiatur itd. Liczba takich kontrolerów w systemie jest nieograniczona. Nielimitowana liczba stref, poziomów dostępu, kontrolerów w systemie, a także globalny i lokalny anti-pass back sprawiają, że wielkość systemu jest nieograniczona.

System PROTEGE GX jest zgodny z wymaganiami normy PN-EN50131 stopień zabezpieczenia 3 (SSWiN) oraz EN50133 Klasa Rozpoznania 2 (czytniki bez klawiatury), Klasa Rozpoznania 3 (czytniki z klawiaturą), Klasa Dostępu B (KD).

Miwi Urmet sp. z o.o.
91-341 Łódź, ul. Pojezierska 90A
tel. 42 616 21 00
miwi@miwiurmet.pl www.miwiurmet.pl