Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu SLIM LINE – nowe oblicze detekcji ruchu

SLIM LINE – nowe oblicze detekcji ruchu

W listopadzie br. SATEL wprowadził do swojej oferty nowe czujki ruchu – serię SLIM LINE. Nowe urządzenia, oprócz niezwykłej skuteczności w wykrywaniu ruchu, oferują wiele dodatkowych ciekawych rozwiązań.

Rodzinę SLIM LINE tworzą:
• SLIM-PIR
• SLIM-DUAL
• SLIM-PIR-PET
• SLIM-DUAL-PET
• SLIM-PIR-LUNA
• SLIM-DUAL-LUNA
• SLIM-PIR-LUNA-PET
• SLIM-DUAL-LUNA-PET
• SLIM-PIR-PRO
• SLIM-DUAL-PRO

Za co odpowiadają poszczególne części nazw tych urządzeń? Modele z oznaczeniem PIR są wyposażone w pasywny czujnik podczerwieni, natomiast czujki DUAL zawierają dodatkowo czujnik mikrofalowy. PRO to urządzenia spełniające wymagania dla systemów Grade 3. Wyjątkową cechą czujek LUNA jest funkcja oświetlenia. Z kolei urządzenia z PET w nazwie ignorują niewielkie zwierzęta domowe.Co wyróżnia SLIM LINE na tle innych czujek dostępnych na rynku?

Wygląd, obudowa i wskaźnik LED
Każdy egzemplarz jest zamknięty w smukłej, charakteryzującej się lekkim designem obudowie – wszystkie czujki ruchu pracujące w obiekcie mogą wyglądać tak samo. Utrudnia to intruzowi rozpoznanie modelu nadzorującego dane pomieszczenie i wpływa na estetykę instalacji alarmowej. Innym rozwiązaniem, podnoszącym atrakcyjność wizualną nowych urządzeń, jest możliwość wyboru koloru świecenia wskaźnika LED (nawet spośród 7 barw).

Skuteczna detekcja ruchu
Doświadczenie zebrane przez lata produkcji czujek ruchu, w połączeniu z zastosowaniem najnowszych technologii, zaowocowało opracowaniem zaawansowanego algorytmu detekcji. Jest on dynamicznie dopasowywany do temperatury otoczenia, więc jej zmiany nie mają wpływu na stabilność pracy czujek – efektem jest niezawodne wykrywanie intruzów i brak niepożądanych alarmów.
Użyta w SLIM LINE soczewka to zupełnie nowa konstrukcja optyczna, zapewniająca niezwykle skuteczną detekcję ruchu w obrębie całego nadzorowanego obszaru (nawet 20 m x 24 m, 90°). Dostępność wymiennych frontów z soczewkami kurtynowymi lub dalekiego zasięgu umożliwia szybkie przystosowanie czujki np. do nietypowego kształtu pomieszczenia.

LUNA i PRO – więcej niż „zwykłe” czujki
Tym, co wyróżnia modele LUNA i PRO, jest zintegrowane uchylne zwierciadło umożliwiające ochronę obszaru bezpośrednio pod czujką – czyli tzw. strefy podejścia. Modele LUNA posiadają zestaw białych diod LED załączanych zdalnie lub w reakcji na ruch. Znajdą zastosowanie np. w korytarzach czy innych miejscach niewymagających do przemieszczania się głównego oświetlenia. Oferują także możliwość zaprogramowania i zdalnego przełączania między dwoma zestawami parametrów pracy (m.in. progami czułości). W jakim celu? Np. gdy strefa, do której przypisana jest czujka, czuwa – wykorzystywane są ustawienia eliminujące niepożądane alarmy. Natomiast gdy czuwanie jest wyłączone, urządzenie może załączać światło w odpowiedzi na najdrobniejszy ruch.
Czujki PRO mają aktywny antymasking IR zgodny z wymogami EN 50131 dla Grade 3. Pozostałe przedstawicielki rodziny SLIM LINE spełniają wymagania dla Grade 2.

Szybki montaż i wygodna konfiguracja
Rozwiązania, takie jak wygodny mechanizm otwierająco-zamykający, zintegrowane rezystory 2EOL czy dostępna w modelach LUNA i PRO rozłączalna listwa zaciskowa (demontaż elektroniki bez odkręcania przewodów) oraz możliwość zmiany ustawień czujki za pomocą pilota to udogodnienia wprowadzone z myślą o ułatwieniu i przyspieszeniu pracy instalatorskiej.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl