Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Centrale alarmowe NeoGSM-IP – ochrona i automatyka domowa

Centrale alarmowe NeoGSM-IP – ochrona i automatyka domowa

NeoGSM-IP, NeoGSM-IP-64 to nowoczesne centrale alarmowe z wbudowanymi funkcjami automatyki domowej, przeznaczone do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz małych obiektów komercyjnych.

Produkty te są dedykowane dla użytkowników, którzy cenią sobie prostą i intuicyjną obsługę oraz pełną kontrolę nad systemem zarówno w domu, jak i poza nim. Sterowanie dostępne jest na wiele sposobów: lokalnie za pomocą paneli dotykowych, smartfonu, tabletu lub pilotów radiowych. Poza domem system skomunikuje się z użytkownikiem za pomocą sieci GSM lub Internetu, a smartfon i tablet będzie centrum kontroli w dowolnym miejscu na świecie. Aplikacja mobilna RopamNeo jest dostępna na systemy Android i iOS oraz obsługuje zarówno smartfony, jak i tablety powyżej 10”.

Podstawową funkcjonalnością centrali jest system sygnalizacji włamania umożliwiający profesjonalną ochronę domu. Dzięki modułowej konstrukcji, możliwości rozbudowy i uniwersalnym funkcjom pozwala na dostosowanie do większości typowych instalacji alarmowych oraz umożliwia podłączenie praktycznie dowolnych czujek i sygnalizatorów oferowanych na rynku. Dzięki temu można dobrać je do wymagań użytkownika i wykończenia wnętrza.

Szybkość powiadomienia i obsługi jest kluczowa, dlatego weryfikacja zdarzeń i dostęp do sterowania jest w czasie rzeczywistym. W momencie alarmu lub innego ważnego zdarzenia centrala powiadomi użytkownika lub firmę ochrony o źródle zdarzenia, wraz z dodatkowymi informacjami, np. nazwą pomieszczenia czy wzbudzonej czujki. Informacje mogą być wysyłane za pomocą SMS, komunikatu głosowego lub powiadomienia PUSH do aplikacji RopamNeo. Ponadto możliwe jest wysyłanie wiadomości e-mail. Dzięki różnym typom powiadomień można je dopasować do priorytetów zdarzeń i preferencji użytkownika.

Poza funkcjami alarmowymi centrala pozwala na stworzenie „automatyki domowej”. Poprzez panele dotykowe lub aplikację RopamNeo system może sterować „na życzenie” urządzeniami w domu, np. bramą wjazdowa, bramą garażową, roletami, oświetleniem. Ponadto pozwala na utworzenie typowych scenariuszy, schematów lub kalendarzy dotyczące sterowania, np. automatycznym oświetleniem po wejściu do domu, sterowaniem pompami CO, wentylacją. Dzięki integracji „alarm + automatyka” czujki systemu alarmowego można wykorzystać do automatyki domowej, np. jako wykrywanie obecności do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami.

Centrala ma także funkcje termostatów pokojowych z kalendarzem i dobowymi nastawami temperatury. Pomiar temperatury jest realizowany za pomocą czujników przewodowych lub bezprzewodowych. Termostaty są dostępne jako graficzne menu w panelach dotykowych i aplikacji mobilnej.
System wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale też niskim kosztem utrzymania. Komunikacja IP wykorzystuje transmisję poprzez WIFI/ETH, a kanałem zapasowym jest GPRS (karta SIM). Ponadto zasilacze o wysokiej sprawności energetycznej i z autokompensacją napięcia ładowania akumulatorów pozwalają na realne obniżenie zużycia energii.

Podstawowe właściwości NeoGSM-IP/NeoGSM-IP-64:

  • 2/4 niezależne strefy, z dwoma typami czuwania,
  • wbudowana komunikacja GSM i Wi-Fi, opcja ETH,
  • powiadomienia: SMS/CALL/PUSH/e-mail
  • do 32/64 wejść programowalnych,
  • do 24/40 wyjść programowalnych,
  • do 16/32 modułów roletowych,
  • obsługa czujników temperatury 2/8,
  • termostaty pokojowe 1/8,
  • do 32 użytkowników (kodów)

Ropam Elektronik s.c.
www.ropam.com.pl
www.ochronadladomu.pl