Strona główna Relacje Spotkanie z technologiami bezpieczeństwa Carrier Fire & Security Polska

Spotkanie z technologiami bezpieczeństwa Carrier Fire & Security Polska

Roadshow Carrier Fire & Security Polska

W ramach zapoznania z działalnością Carrier Fire & Security w Polsce na początku września firma zorganizowała RoadShow po swoim kompleksie laboratoriów badawczo-rozwojowych w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczyło blisko 80 partnerów firmy z całej Polski.

Zaproszeni goście zwiedzili wybrane laboratoria badawcze, które rozlokowane są na pięciu kondygnacjach nowoczesnego biurowca. Zwiedzającym zaprezentowano laboratoria:

  • kompatybilności elektromagnetycznej
  • czujek ruchu, tzw. Walk Test Lab
  • czujek stłuczenia szyb
  • systemów wykrywania pożaru AUTRONICA
  • systemów gaszenia mgłą wodną Marioff
  • komorę bezechową i klatki Faradaya.

W drugiej części spotkania Maciej Sobczyk, dyrektor centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku zaprezentował działalność grupy Carrier, jej strukturę i zakres działalności na świecie, natomiast Maciej Brzyski, kierownik sprzedaży produktów security marki Aritech, przedstawił polski dział Carrier Fire & Security.

Ze zmianami w oddziale wsparcia technicznego zapoznawał gości Tomasz Żuk, natomiast Piotr Ejma-Multański zaprezentował certyfikowany, autonomiczny, bezprzewodowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru SmartCell. O zarządzaniu systemami w chmurze w technologii Ultrasync opowiadał Jarosław Gibas. Pokazał też, jak wpierać systemy bezpieczeństwa budynków za pomocą platformy ATS8600.

Z kolei Sebastian Nowak zapoznał gości z Modulaser, wielostrefową, modułową czujką zasysającą obsługiwaną za pośrednictwem protokołu TCP/IP. Przykłady rozwiązań ochrony perymetrycznej wspieranej przez zintegrowane systemy bezpieczeństwa SSWiN, KD oraz CCTV zaprezentował Przemysław Szczuka, natomiast najnowsze rozwiązania w zakresie CCTV, w tym systemy do zliczania osób, kamery ANPR oraz system TruVision Navigator przybliżył Maciej Kułakowski.

Fot. I.K.