Strona główna Rozległe i rozproszone Sprzętowa realizacja zadań w systemie PROTEGE GX

Sprzętowa realizacja zadań w systemie PROTEGE GX

PROTEGE GX jest zintegrowanym systemem bezpieczeństwa i automatyki przeznaczonym do różnych obiektów – od najmniejszych, po rozbudowane i rozległe systemy wielolokalizacyjne. Wpisuje się w coraz powszechniejsze systemy SMS (Security Management Systems), jednak wyróżnia go bardzo istotna zaleta: sprzętowa realizacja zadań.

PROTEGE GX jest systemem składającym się z oprogramowania i urządzeń. Oferuje szeroką funkcjonalność obejmującą systemy kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, CCTV, automatyki budynku, interkomunikacji, rejestracji czasu pracy, rejestracji gości, zarządzania windami, obsługę czujek REDWALL REDSCAN, obsługę urządzeń bezprzewodowych INOVONICS.
Oprócz wymienionych funkcji realizowanych bezpośrednio przez system integruje on systemy i urządzenia innych producentów: zewnętrzne systemy BMS, systemy zamków offline (np. SALTO SALLIS, ASSA ABLOY APERIO, KABA CENCON), systemy CCTV i systemy interkomowe SIP innych producentów, systemy zarządzania windami OTIS, KONE, SCHINDLER i THYSSEN KRUPP, Modbus, Automation & Control Protocol, DData Sync (integracja baz danych, WebSOAP, Microsoft Message Queue, Active Directory LDAP).

Cechą charakterystyczną systemu i wyróżniającą go na tle innych dostępnych na rynku rozwiązań jest SPRZĘTOWA REALIZACJA ZADAŃ. Polega ona na zapewnieniu pełnej funkcjonalności systemu dla użytkownika na poziomie urządzeń (kontrolerów). Dzięki takiemu rozwiązaniu system działa (udziela dostępu, zabezpiecza strefy alarmowe, steruje windami, zapewnia integrację z CCTV, BMS itp.) bez udziału serwera i oprogramowania.

Możliwość stosowania szerokiej gamy urządzeń, w tym kontrolerów z pełną funkcjonalnością pracy offline, umożliwia stworzenie systemu bezpieczeństwa, który może działać nieprzerwanie dzięki w pełni rozproszonej logice. Dopóki pojedynczy kontroler będzie działał, dopóty elementy do niego podłączone będą spełniały swoje zadanie.
Ta unikatowa właściwość systemu PROTEGE GX rozwiązuje bardzo ważny problem, z którym często spotykają się użytkownicy innych systemów – działanie systemu jest stale zapewnione, niezależnie od infrastruktury IT czy sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Oprogramowanie systemu PROTEGE GX umożliwia aktywne i intuicyjne zarządzanie systemem. Występuje ono zarówno w wersji aplikacji dla systemu Windows, jak i w formie interfejsu Web dostępnego za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Oprogramowanie jest intuicyjne i pozwala na łatwe dopasowanie wyświetlanych treści w zależności od zalogowanego użytkownika. Już podstawowe wersje oprogramowania oferują więcej niż systemy klasy Enterprise. To, a także bezpłatna aktualizacja oprogramowania sprawia, że koszt posiadania i utrzymania systemu jest niewielki.

Skalowalność systemu jest jednym z jego atutów. Pojedynczy kontroler systemowy może obsłużyć nawet 5 mln użytkowników, 248 drzwi kontroli dostępu, ponad 5 tys. wejść alarmowych, 200 klawiatur itd. Liczba takich kontrolerów w systemie jest nieograniczona. Nieograniczona liczba stref, poziomów dostępu, kontrolerów w systemie, a także globalny i lokalny anti-passback sprawiają, że wielkość systemu nie ma limitu.

Funkcjonalność systemu i jego niezawodność sprawiają, że Protege GX cieszy się zaufaniem wielu klientów. Zapewnia on nie tylko nieprzerwane bezpieczeństwo, ale także umożliwia aktywne zarządzanie i redukcję kosztów operacyjnych – wszystko to dzięki swojej skalowalności. To z kolei pozwala na rozwój systemu wraz ze wzrostem oczekiwań.

System PROTEGE GX posiada certyfikaty bezpieczeństwa:
SSWiN: EN50131
Stopień Zabezpieczenia 3, Klasa Środowiskowa II
KD: EN50133
Klasa Rozpoznania 2 (czytniki bez klawiatury)
Klasa Rozpoznania 3 (czytniki z klawiaturą)
Klasa Dostępu B

Miwi Urmet Sp. z o.o.
ul. Pojezierska 90A, 91-341 Łódź
tel. 42 616 21 00
miwi@miwiurmet.pl | www.miwiurmet.pl