Strona główna Zapowiedzi Targi branży retail już za chwilę!

Targi branży retail już za chwilę!

Już 20 listopada rozpocznie się wyjątkowa, jubileuszowa edycja Targów RetailShow. Po raz dziesiąty branża handlowa spotka się, by dowiedzieć się po jakie rozwiązania sięgać, aby podążać za potrzebami współczesnego klienta. RetailShow to także dwudniowe, bezpłatne, branżowe warsztaty w Teatrze Innowacji, pokazy i konkursy.

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą w dniach 20-21 listopada, w Centrum EXPO XXI w Warszawie. W ich trakcie eksperci będą także dzielić się wiedzą w ramach Teatru Innowacji – warto zaplanować wizytę na targach tak, by móc zaczerpnąć z ich doświadczenia i pomysłów.

Przyszłość retail okiem specjalistów
Tematyka otwartych warsztatów w Teatrze Innowacji pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące różnych obszarów zarządzania siecią handlową czy sklepem. W programie są prelekcje poświęcone przyszłości branży w zakresie rozwiązań aranżacyjnych, jak i technologii. Dr Marek Borowiński podzieli się wiedzą z najbardziej innowacyjnego rynku, czyli Stanów Zjednoczonych. Na podstawie obserwacji trendów na targach Global Shop w Chicago i analizy amerykańskich sklepów poprowadzi serię szkoleń z cyklu „Shop Doctor w USA”. – Handel bardzo dynamicznie rozwija się, zmienia się też komunikacja marek i sklepów, a na konsumentów coraz większy wpływ wywierają influencerzy – warto o tym wiedzieć i podążać z tymi zmianami – mówi ekspert.

W przyszłość wybiega także Jakub Kownacki z firmy ISS RFID, który podczas swoich prelekcji opowie o 3 top technologiach, które pozwolą unowocześnić sklep, a są to identyfikacja drogą radiową (RFID), beacony (Bluetooth) i digitalizacja przestrzeni sklepowych, np. inteligentne przymierzalnie i lustra czy cyfrowe witryny.

Rozwój technologii potwierdza też Kamil Podsiadły z Koncept-L S.A., w odniesieniu do ewolucji prezentowanej oferty firmy na RetailShow na przestrzeni 10 lat. – Dużych zmian można dopatrywać się w dodatkowym wyposażeniu placówek handlowych w komputery dotykowe, które coraz częściej pełnią rolę elektronicznego asystenta handlowego. Widać także wyraźny postęp w obszarze technologii RFID wychodzącej poza ramy obsługi antykradzieżowej – mówi ekspert.

Z kolei Tomasz Kalko, szkoleniowiec i mówca, spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy cena musi być najważniejszym elementem transakcji. Powie co zrobić, by sprzedawcy mogli sprzedawać drogo, jednocześnie mieli zadowolonych klientów i budowali poczucie wartości wśród kupujących z nabywanego produktu, a nie tylko z warunków transakcji.

Szczegółowy program dwudniowych warsztatów znajduje się pod poniższym linkiem:
http://www.retailshow.pl/pl/innovation-theatre

Nowości w programie i sprawdzone elementy
Targi RetailShow, najważniejsze wydarzenie branży handlowej to także Retail Congress, czyli całodniowa konferencja, w tym roku pod hasłem „Handel przyszłości”, w której uczestniczą managerowie wiodących sieci handlowych, specjaliści od marketingu, rozwoju, IT, merchanidisingu i zakupów czy właściciele sklepów. Targi to również, doceniane w branży, konkursy – Innowacje Handlu 2019 i Best Shop Concept 2019. Nagrodzone produkty i wyłonione koncepty sklepowe swą jakością i innowacyjnością ponownie wyznaczą standardy jakości na kolejny rok.

Informacje praktyczne
10 Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się w dniach 20-21 listopada 2019 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska.

Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Sponsorami Głównymi RetailShow 2019 i Retail Congress są Orange, Koncept-L i Zebra Technologies oraz Invent Analytics. Firma ISS RFID ma status Sponsora Retail Congress.

***

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
tel. + 48 601 99 10 89
agnieszka@lawendapr.com

Wojciech Smoktunowicz, Marketing Manager ECP Polska Sp. z o.o.,
tel. + 48 883 773 306
wsmoktunowicz@ecppolska.pl