Strona główna Bezpieczne miasto Technologia Lenel na stadionie w Minneapolis

Technologia Lenel na stadionie w Minneapolis

Gdy baseballowa ekipa Filadelfii zwyciężała z drużyną Nowej Anglii na stadionie U.S. Bank w Minneapolis, bezpieczni kibice – po części dzięki marce Lenel – mogli cieszyć się spektaklem.

Gospodarze stadionu wybrali firmę Lenel, której zaawansowane systemy zabezpieczeń wspomagają ochronę fanów uczestniczących w prestiżowych zawodach sportowych oraz koncertach.

Zespół Lenel dostosowuje systemy do konkretnych potrzeb. System zarządzania bezpieczeństwem OnGuard Lenela stanowi kluczowy element kompleksowego, wielopoziomowego projektu bezpieczeństwa w obiekcie wartości 1,12 mld USD. Oprócz ważnych wydarzeń, które ściągają komplet 66 tys. kibiców, na stadionie jest organizowanych wiele różnych imprez dla mieszkańców.

Bill Langenstein, dyrektor ds. usług eventowych w SMG, firmie zarządzającej stadionem, twierdzi, że integracja systemów OnGuard pomaga zapobiec potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. Nie znam innej platformy, która byłaby w stanie zintegrować tak wiele różnych systemów, jakie mamy na tym stadionie – podkreśla B. Langenstein. – Zespół Lenela pomógł nam stworzyć kompleksowy system, działający dokładnie tak, jak go zaprojektowaliśmy. Teraz jesteśmy bardziej wydajni i proaktywni.

System OnGuard działa jako pojedyncza platforma integrująca system kontroli dostępu z:

  • ponad 400 kamerami monitorującymi miejsca siedzące, pomieszczenia i okolice stadionu,
  • systemem kontroli tożsamości przy bramkach dostawczych,
  • wideodomofonami chroniącymi pomieszczenia z mieniem wysokiej wartości,
  • systemem sygnalizacji włamania i napadu do ponad 250 sklepów i kas biletowych,
  • systemem zarządzania incydentami w czasie rzeczywistym.

Według Alexa Houstena, wiceprezesa i dyrektora generalnego Fire & Security Products w obu Amerykach, integracja z systemem zarządzania incydentami ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia ochronę stadionu z predefiniowanymi alarmami ze wszystkich systemów. Komunikaty alarmowe są odbierane w centrach dowodzenia oraz na smartfonach lub tabletach będących na wyposażeniu służb patrolujących obiekt i okolice. Incydenty typu kłótnia na trybunach czy niedozwolone pozostawienie otwartych drzwi generują alarm w czasie rzeczywistym dla służb ochrony – wyjaśnia A. Housten. – System OnGuard pomaga strażnikom podjąć natychmiastowe działania. Podając kilka słów kluczowych, mogą dodać inne typy zdarzeń do listy alarmów.
Alex Housten chwali zespół Custom Solutions – dział Lenela projektujący i rozwijający niestandardowe, wykonywane na zamówienie rozwiązania programowe do integracji systemu OnGuard z systemami innych producentów – za bezproblemową integrację systemu zarządzania incydentami z platformą OnGuard.

Bill Langenstein podkreśla, jak ważne jest to, aby jego zespół mógł wykonywać swoje obowiązki na najwyższym poziomie, ponieważ wiele wydarzeń przyciąga na stadion dziesiątki tysięcy fanów i miliony widzów przed telewizorami. Staramy się wykonywać nasze zadania bez zarzutu. Dzięki współpracy z Lenel wiemy, że jesteśmy w czołówce technologii, że przybyłym na nasz stadion możemy zapewnić niezapomniane wrażenia w bezpiecznym miejscu.

O firmie Lenel
Lenel to światowy lider w dziedzinie zaawansowanych systemów zabezpieczeń technicznych. Dzięki otwartej architekturze i interfejsom do systemów innych firm, oprogramowanie korporacyjne firmy Lenel współpracuje z wieloma najlepszymi w swojej klasie systemami.
Lenel jest częścią UTC Climate, Controls & Security, jednostki United Technologies Corp., wiodącego dostawcy dla przemysłu lotniczego i systemów dla budownictwa na całym świecie.

UTC Fire & Security
Oddział Warszawa
al. Stanów Zjednoczonych 59, 04-028 Warszawa
piotr.ejma-multanski@fs.utc.com