Strona główna Kontrola Dostępu Telbud SA modernizuje lotniska Sił Zbrojnych RP 

Telbud SA modernizuje lotniska Sił Zbrojnych RP 

W 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało połączoną ofertę Telbud SA i firmy Thales w ramach programu modernizacji lotnisk i zwiększenia ich potencjału wojskowego. Inwestorem wojskowym jest 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku.

Do tej pory Siłom Zbrojnym RP  przekazano w użytkowanie kompletne systemy radionawigacji ILS/DME na lotniskach w Powidzu i Mińsku Mazowieckim.
Obecnie Telbud SA prowadzi jeszcze prace na lotniskach w Krzesinach, Dęblinie, Mirosławcu i Świdwinie, które mają się zakończyć jeszcze w 2021 r. Na przyszły rok zaplanowane są prace na lotniskach wojskowych w Łasku, Gdyni Babie Doły, Cewicach i Malborku.

System radionawigacji ILS/DME (Instrument Landing System/Distance Measuring Equipment) wspomaga lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widoczności. Nowe systemy podniosą więc potencjał wojskowy lotnisk, zwiększając bezpieczeństwo operacji lotniczych. Lotniska dołączą też do portów, z których  będą mogły korzystać samoloty NATO w warunkach wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Więcej: www.telbud.pl