Strona główna Telewizja Dozorowa Teraz zobaczysz więcej

Teraz zobaczysz więcej

Kamery IP dualne (termowizyjne/wizyjne) NVIP-5H-6711/TA/3 oraz NVIP-5VE-6711/TA/3 marki NOVUS.

Charakterystyczną cechą kamer marki NOVUS jest THERMO DUAL VISION, rozwiązanie umożliwiające nałożenie obrazu termowizyjnego na obraz klasyczny. Funkcja ta jest przydatna np. w monitorowaniu instalacji przemysłowych – detekcja nadmiernie nagrzanych elementów może wskazywać na występowanie nieprawidłowości.

Funkcja detekcji ognia pozwala na zaalarmowanie użytkownika w razie wykrycia ognia w polu widzenia kamery – poprzez wysterowanie wyjścia alarmowego, alarm świetlny, alarm dźwiękowy, wiadomość e-mail lub wysłanie zdarzenia do rejestratora.

Kamery wyposażone są też w aktywne odstraszanie pozwalające na reagowanie na wykryte obiekty w celu odstraszenia potencjalnych intruzów. W momencie wykrycia obiektu kamera może świecić światłem ciągłym lub migającym, nadawać dźwięki ostrzegawcze lub komunikaty głosowe (liczba i dobór funkcji odstraszania różni się w zależności od modelu kamery). Funkcja ta ma na celu ochronę monitorowanego miejsca, zniechęcenie intruza do dalszych działań i odstraszenie go bez potrzeby interwencji ochrony.

Kamery wyposażono również w funkcje INGENIUS PLUS – m.in. klasyfikację typu obiektu, zliczanie obiektów, naruszenie strefy, przekroczenie linii.

Bezp. inf. AAT systemy bezpieczeństwa