Strona główna Zapowiedzi Warsztaty „Reagowanie na zamachy – dobre praktyki i rekomendacje”

Warsztaty „Reagowanie na zamachy – dobre praktyki i rekomendacje”

Firma doradczo-szkoleniowa Safety Project wraz z Centrum Ratownictwa organizuje w maju br. II ogólnopolskie warsztaty „Reagowanie na zamachy – dobre praktyki i rekomendacje”. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób zainteresowanych poprawą swojego bezpieczeństwa, zarządzających bezpieczeństwem i wykonujących zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej, a także do naukowców, praktyków oraz studentów.

Szkolenie zaplanowano w mocno praktycznej formule, a plan wydarzenia obfituje w dyskusje, ćwiczenia i symulacje działania w środowisku zbliżonym do realnego. Organizatorzy postawili na dynamiczną formę warsztatową, dzięki której uczestnicy będą mogli nie tylko poznać teorię reagowania na zamachy, ale też przećwiczyć wybrane elementy procedur działania w przypadku sytuacji kryzysowych.

Program szkolenia opiera się na analizie realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa w środowisku obiektów użyteczności publicznej i skupia się na nauce oraz doskonaleniu umiejętności z obszaru reagowania na wybrane metody działania sprawców i udzielania pierwszej pomocy w warunkach zamachów na życie i zdrowie. Zajęcia prowadzone przez kadrę trenerską z doświadczeniem w instytucjach bezpieczeństwa narodowego i przygotowaniem pedagogicznym, odbędą się z wykorzystaniem atrap urządzeń wybuchowych, egzemplarzy realnej broni palnej, środków pozoracji, urządzeń oraz materiałów do udzielania pierwszej pomocy, a także środków podręcznych dostępnych w potencjalnym środowisku zamachu.

Oprócz zajęć merytorycznych organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, takich jak prezentacje najnowszych rozwiązań z obszaru zabezpieczeń technicznych, konkurs strzelecki oraz kolacja integracyjna.

Zapraszamy do udziału w warsztatach. Zobacz program.
Szczegóły organizacyjne i informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej wydarzenia:
https://www.safetyproject.pl/warsztaty/.