Strona główna Telewizja Dozorowa Wieże monitorujące vPATROL Tower® – mobilny i ekonomiczny system inteligentnej ochrony

Wieże monitorujące vPATROL Tower® – mobilny i ekonomiczny system inteligentnej ochrony

Usługa zdalnej kontroli bezpieczeństwa, oferowana przez mobilne wieże monitorujące vPATROL Tower® Grupy Taurus Ochrona, stanowi ekonomiczną alternatywę dostosowaną do nowoczesnych standardów zabezpieczeń. To innowacyjne rozwiązanie pozwala klientom osiągnąć oszczędności na poziomie do 70% w porównaniu do ochrony fizycznej. Skuteczność i praktyczne zastosowanie mobilnych wież potwierdza rola, jaką odgrywają od 2019 r. w zabezpieczaniu farm OZE na terenie całej Polski.

Grupa Taurus Ochrona jest wiodącą firmą w branży zabezpieczeń technicznych oraz ochrony osób i mienia z 33-letnim doświadczeniem. Nieprzerwanie doskonali procesy zapewniania bezpieczeństwa, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest vPATROL Tower® – inteligentny system monitoringu wizyjnego oparty na sztucznej inteligencji w mobilnych wieżach monitorujących. Autonomia tego rozwiązania gwarantuje efektywną i niezawodną ochronę 24 h/7 różnych obiektów, eliminując konieczność instalacji kamer i systemów alarmowych niezależnie od lokalizacji. Łatwość transportu, błyskawiczny montaż, niezależność energetyczna, stabilność konstrukcji, odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz analiza obrazu w czasie rzeczywistym – to kluczowe cechy tej usługi.

Zastosowania

Wieże są wykorzystywane w różnych obszarach: place budowy, składowiska, osiedla mieszkaniowe, targowiska, infrastruktura portowa, powierzchnie magazynowe, hale produkcyjne, imprezy masowe, ale też inne tereny otwarte, np. parki i lasy, parkingi oraz przestrzenie wymagające szczególnej ochrony, włącznie z infrastrukturą krytyczną.

Wyposażenie

Na podnoszonym maszcie, osiągającym wysokość 7 m, zamontowane są kamery obrotowe 360° i termowizyjne o wysokiej rozdzielczości, uzbrojone w nowoczesną analitykę obrazu opartą na sztucznej inteligencji, która w czasie rzeczywistym klasyfikuje różnorodne zachowania, takie jak wtargnięcie na teren, przekroczenie linii czy nieprzestrzeganie przepisów BHP, np. brak kasku ochronnego. Na maszcie umieszczone jest oświetlenie – LED lub halogenowe. System komunikacji bezprzewodowej zapewnia zdalne sterowanie wieżą i przesyłanie obrazu do centrum monitorowania alarmów, umożliwiając skuteczne monitorowanie oraz reakcję na zagrożenia.

Wyróżniającym się elementem wież vPATROL Tower® jest ekologiczny system zasilania zapewniający niezależność energetyczną przez cały rok. Zasilanie systemu oparto na akumulatorach, generatorze, panelach słonecznych i systemie wodorowym. Ogniwa paliwowe stosowane w wieżach vPATROL Tower® automatycznie ładują baterie akumulatorów, nie produkując żadnych związków chemicznych mogących szkodzić środowisku. Dzięki temu wieże mają zapas ekologicznej energii, spełniający nawet najbardziej rygorystyczne wymagania energetyczne.

W zależności od potrzeb wieże monitorujące mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak tuba głośnikowa umożliwiająca emitowanie komunikatów ostrzegawczych w czasie rzeczywistym, radary, czujki PIR o dalekim zasięgu reagujące na najmniejsze zmiany dzięki wykorzystaniu promieniowania podczerwonego oraz czujniki temperatury do wykrywania zagrożeń pożarem.

Korzyści

Wieże vPATROL Tower® generują oszczędności do 70% w stosunku do tradycyjnych metod ochrony. Oparte na najnowszych technologiach umożliwiają dostosowanie ochrony do indywidualnych potrzeb oraz uzyskanie filmów reklamowych z procesu budowy dla inwestora, dewelopera bądź firmy budowlanej. To innowacyjny system ochrony, przyjazny dla środowiska naturalnego, łączący mobilność, zaawansowane technologie i niezależność energetyczną. ⦁

Taurus Ochrona
ul. Lubicka 53
87-100 Toruń
https://vpatroltower.pl/