Strona główna Telewizja Dozorowa Wydajny i bezpieczny VMS na systemie LINUX

Wydajny i bezpieczny VMS na systemie LINUX

Wavestore wprowadził kolejną wersję swojego otwartego i wyjątkowo bezpiecznego oprogramowania do zarządzania wideo (VMS) opartego na systemie Linux. Taka architektura oferuje wiele korzyści w aspekcie bezpieczeństwa w porównaniu z jej odpowiednikami opartymi na systemie Windows™.

Przykładowo na VMS Wavestore nie mają wpływu luki w systemie Windows i nie ma czasochłonnych aktualizacji systemu, wymagających zazwyczaj wstrzymania pracy oprogramowania zarządzającego. Ma ono natomiast pełną kontrolę nad tym, które konkretne komponenty systemu operacyjnego Linux są używane, i wyłącza wszystkie nieistotne obszary, aby znacznie zmniejszyć zagrożenie potencjalną podatnością na ataki oraz zwiększyć wydajność instalacji.

Nowa wersja VMS v6.28 stanowi kolejny duży krok naprzód, ponieważ umożliwia bardzo wygodną obsługę zdarzeń alarmowych w czasie rzeczywistym oraz wydajne wyszukiwanie na podstawie metadanych pochodzących z analityki wideo wbudowanej w wybrane modele kamer zgodnych z ONVIF. Dzięki temu określone scenariusze alarmowe są wyzwalane tylko wtedy, gdy wystąpią określone okoliczności, np. gdy samochód osobowy przejeżdża przez obszar, w którym dozwolony jest wyłącznie ruch ciężarówek, albo w obszarze, na którym obowiązuje limit osób, a przebywa ich więcej.

Do wyboru jest wiele reguł alarmowych, np. wjazd i wyjazd z obszaru, usunięcie lub pozostawienie/bezczynność obiektu czy stłoczenie osób lub obiektów. Reguły są programowane i uruchamiane nie w kamerach lub na dodatkowym, powiązanym serwerze analitycznym, ale na serwerze Wavestore.

Oprogramowanie sprawdzi się zarówno w już istniejących systemach obejmujących nowe rozwiązania różnych producentów, jak i w nowych instalacjach, umożliwiając łatwe i bezpieczne zarządzanie nimi.

Więcej: https://www.linc.pl/wavestore/