Strona główna Telewizja Dozorowa Nowe rejestratory NVR Wisenet wykorzystują AI do obsługi kamer bez tej funkcji

Nowe rejestratory NVR Wisenet wykorzystują AI do obsługi kamer bez tej funkcji

Pięć nowych rejestratorów NVR z serii Wisenet P wprowadzonych na rynek przez Hanwha Techwin pozwala na dodawanie metadanych do obrazów utworzonych przez kamery Wisenet bez funkcji AI. To umożliwia szybkie i bezbłędne wyszukiwanie osób i pojazdów w materiale wizyjnym.

W rejestratorach NVR zgodnych z NDAA jest zainstalowana aplikacja do analizy treści obrazu oparta na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu. Aplikacja nie wymaga licencji i oferuje szeroki zakres kryteriów wyszukiwania, np. rozpoznaje osoby w określonej grupie wiekowej lub o określonej płci, mające cechy szczególne, np. okulary czy torbę.
Podobnie można zawęzić kryteria wyszukiwania pojazdów (rower, motocykl, samochód osobowy, autobus, ciężarówka). Rejestratory można tak skonfigurować, aby w przypadku wykrycia obiektu zgodnego z zaprogramowanymi kryteriami wysyłały powiadomienia alarmowe w czasie rzeczywistym.

Nowe rejestratory NVR obsługują wybrane kamery stałopozycyjne, PTZ, dookólne, wielokierunkowe i termowizyjne z serii Wisenet X, P, Q i T. Podobnie jak w przypadku 32- i 64-kanałowych rejestratorów NVR Wisenet X, realizują wszystkie funkcje wbudowane w kamery Wisenet serii P z AI, w tym wykrywanie twarzy i tablic rejestracyjnych.
Operatorzy systemów mogą w pełni wykorzystać funkcjonalność rejestratorów NVR za pomocą UX 2.0 – nowego interfejsu użytkownika, który oferuje konfigurację okienek wizyjnych metodą przeciągania i upuszczania oraz funkcję podglądu obrazów na osi czasu, a także umożliwia edycję wszystkich ustawień w jednym oknie.

Inne dostępne funkcje:
• rejestracja obrazów z kamer sieciowych do 32 Mpix, z sumaryczną prędkością 400 Mb/s,
• maks. 16 kieszeni na dyski
SATA HDD o maks. pojemności 10 TB każdy. Możliwość pracy w trybach RAID-5 i RAID-6,
• podwójne wyjścia HDMI o rozdzielczościach obrazu 4K i 1080p HDMI,
• jednoczesne odtwarzanie obrazów ze wszystkich kanałów wizyjnych,
• dynamiczna obsługa zdarzeń (m.in. alerty e-mail, sterowanie ustawieniami kamer PTZ, sygnalizacja dźwiękowa połączona z komunikatami na monitorach operatora),
• obsługa kamer Wisenet z AI o rozdzielczości 8K,
• zgodność z ONVIF Profile S.

Więcej: www.hanwha-security.eu/pl