Strona główna Telewizja Dozorowa Żaglowce pod czujnym okiem kamer Axis

Żaglowce pod czujnym okiem kamer Axis

Już w najbliższy weekend, w dniach 5-6 sierpnia, w Szczecinie po raz trzeci odbędzie się finał regat The Tall Ship Races 2017.

Do Szczecina przypłyną załogi w sumie z 17 krajów, m.in. z Omanu, Brazylii, Niemiec, Holandii, Czech, Portugalii i Wielkiej Brytanii. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom i gościom finału regat zainstalowany został nowoczesny system monitoringu wizyjnego, który obejmuje teren całej imprezy: ląd, nabrzeże, wyspy oraz akwen przy wejściu do portu. Za przygotowanie i instalację systemu dozoru odpowiada szczecińska firma mvb, która wykorzystała do tego celu najnowsze rozwiązania Axis Communications.

Kluczowym wyzwaniem podczas finału The Tall Ship Races 2017 jest zabezpieczenie imprezy. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy koncepcję zintegrowanego sieciowego systemu dozoru wizyjnego, wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne oferowane przez Axis Communications” – mówi Maciej Arndt, Dyrektor Techniczny w firmie mvb, która już po raz trzeci została Partnerem Technologicznym wydarzenia.

Teren imprezy został objęty monitoringiem kamer firmy Axis, zapewniających najwyższą jakość obrazu, możliwość podglądu w czasie rzeczywistym oraz relacjonowania wydarzenia na żywo. System został zainstalowany i skonfigurowany specjalnie na potrzeby wydarzenia – będzie ono  monitorowane przez ponad 30 nowoczesnych kamer w trybie 24 godzinnym.

Jesteśmy dumni, że znów możemy wspierać tak prestiżowe wydarzenie, jak The Tall Ship Races 2017. To dla nas doskonała okazja do pokazania wyjątkowych możliwości naszych urządzeń w trudnych, wymagających warunkach. Kamery Axis już po raz kolejny są elementem kompleksowego systemu zabezpieczeń dostarczonego przez firmę mvb. To dla nas dowód, że doskonale sprawdziły się podczas poprzedniego finału regat w Szczecinie” – mówi Jakub Kozak, ‎Sales Manager Poland, Ukraine, Baltics w Axis Communications.

Więcej informacji:
The Tall Ship Races 2017: tallships.szczecin.eu
mvb: www.mvb.pl
Axis Communications: www.axis.com