Strona główna Relacje ZETTLER na targach SAWO

ZETTLER na targach SAWO

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX w Poznaniu Oddział Wielkopolski SITP wraz z Komendą Wojewódzką PSP w Poznaniu zorganizował konferencję techniczną: „Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”.

Firma Johnson Controls zaprezentowała na niej referat nt. użytkowych cech systemu sygnalizacji pożarowej ZETTLER.
Oto najważniejsze fragmenty z referatu.

Systemy sygnalizacji pożarowej służą podniesieniu bezpieczeństwa pożarowego budynku. W zależności od cech użytkowych, które ułatwiają ich projektowanie, instalowanie i użytkowanie, jedne rozwiązania są chętniej stosowane od innych.

System ZETTLER doskonale spełnia oczekiwania klientów, wśród których można wymienić: brak fałszywych alarmów, niezawodność, przystępną cenę, łatwość obsługi, kompatybilność z poprzednimi wersjami, elastyczność projektowania, zgodność z normami czy łatwość montażu. Wszystkie te cechy sprawiają, że system Zettler chętnie jest wybierany przez projektantów, instalatorów i użytkowników końcowych. Natomiast obsługa obiektu ma zdecydowanie ułatwione zadanie, ponieważ przejrzyste komunikaty i mapy stref dozorowych wyświetlane na ekranie centrali pokazują miejsce wystąpienia alarmu pożarowego, co umożliwia natychmiastowe podjęcie właściwych działań.

System Zettler stanowi kompleksowe rozwiązanie, dzięki czemu projektant ma możliwość zaprojektowania każdego rodzaju detektorów pożarowych: od czujek punktowych (jedno-, dwu- lub trójsensorowych), przez liniowe czujki dymu, kable sensoryczne czy specjalistyczne czujki płomienia, po rozwiązania dedykowane dla przemysłu, w tym stref EX.

Instalator, dzięki możliwości zaprogramowania centrali poza budową i programowaniu elementów pętlowych niezależnie od centrali, a także wyeliminowaniu fałszywych alarmów i stabilności systemu, zyskuje sporo oszczędności w trakcie montażu i po uruchomieniu systemu.

Krzysztof Wiech, Johnson Controls