Strona główna Kontrola Dostępu Nowe zewnętrzne czytniki dynamicznych kodów QR firmy ZKTeco

Nowe zewnętrzne czytniki dynamicznych kodów QR firmy ZKTeco

Zastosowanie czytników kodów QR w kontroli dostępu stale rośnie. Niemniej ich stosowanie ma swoje mankamenty związane z łatwością kradzieży lub skopiowania kodu. Aby wyjść naprzeciw tym problemom i rosnącym wymaganiom użytkowników, firma ZKTeco wprowadziła na rynek kolejną serię czytników QR600.

Seria QR600 jest częścią najnowszej generacji szybkich i inteligentnych czytników dynamicznych kodów QR. Przy współpracy z kontrolerami Atlas lub oprogramowaniem
BioSecurity firmy ZKTeco czytniki nowej serii umożliwiają odczyt kodów QR ważnych przez określoną liczbę odczytów lub ustalony czas. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo i niezawodność identyfikacji mobilnej. Po jednorazowym wykorzystaniu kodu QR jest on unieważniany i automatycznie generowany jest kolejny kod, który jest wysyłany na wskazane urządzenie, np. na telefon komórkowy upoważnionej osoby.

Czytniki serii QR600, w zależności od modelu, umożliwiają też identyfikację za pomocą kart RFID w standardach 125 kHz i 13,56 MHz i są wyposażone w podświetlany dotykowy szyfrator. Wszystkie są umieszczone w wodoodpornych obudowach (IP65) i mogą być stosowane na zewnątrz strzeżonych obiektów.

Dzięki opcjom komunikacji Wiegand i RS-485 w połączeniu z narzędziem konfiguracyjnym seria QR600 oferuje znaczną elastyczność w wielu zastosowaniach, np. zarządzanie przepływem gości czy sprzedaż biletów oraz realizację wielu scenariuszy w kontroli dostępu.

Czytniki są też wyposażone w złącze USB do konfiguracji i aktualizacji oprogramowania.

Więcej na: https://zkteco.eu/