Strona główna Bezpieczne miasto ABLOY® PROTEC2 CLIQ – inteligentne zarządzanie bezpieczeństwem

ABLOY® PROTEC2 CLIQ – inteligentne zarządzanie bezpieczeństwem

Instytucje państwowe i publiczne, duże przedsiębiorstwa, ale też małe firmy swoją działalność opierają na możliwości ciągłego świadczenia usług 24 godziny na dobę.

Przerwy i zakłócenia w dostawach prądu, wody lub danych telekomunikacyjnych stanowią zagrożenie ich funkcjonowania i bezpieczeństwa, mogą powodować utratę zysków, a nawet zagrażać zdrowiu i życiu ludzi. Dlatego tak ważny jest wybór systemu zapewniającego wysoki poziom ochrony przed nieuprawnionym dostępem.
Kluczowe obiekty infrastruktury krytycznej są często rozproszone na ogromnych obszarach lub położone w oddalonych i odizolowanych miejscach. Stanowią one łatwy cel ataków zorganizowanych grup przestępczych, sabotażu czy aktów wandalizmu. Ich ochrona nabiera zatem niezwykłej wagi.
Podstawą zabezpieczeń są surowe procedury bezpieczeństwa, kontrolowany dostęp personelu i izolowanie sprzętu przed dostępem osób nieuprawnionych. Niezbędne są też rozwiązania, dzięki którym codzienne operacje przebiegają płynnie i bez problemu. Systemem pozwalającym sprawnie zarządzać kluczami i monitorować ich użytkowanie jest PROTEC2 CLIQ marki ABLOY.

PROTEC2 CLIQ to prosty w użytkowaniu i skalowalny system zarządzania dostępem do klucza przez internet, oszczędzający czas i koszty obsługi. Kontrola dostępu została oparta na cylindrach wykonywanych w technologii dyskowej o wysokim poziomie zabezpieczenia oraz szyfrowanej identyfikacji elektronicznej. Integracja techniki mechanicznej i elektronicznej pozwoliła w tym przypadku uzyskać podwójne zabezpieczenie i podwójną kontrolę. System jest łatwy w obsłudze dla pojedynczego użytkownika, ponieważ dostęp do odpowiednich miejsc zapewnia tylko jeden symetrycznie ukształtowany klucz.

ABLOY PROTEC2 CLIQ można dowolnie rozbudowywać lub aktualizować, wprowadzając do niego nowe lokalizacje i zamki. Dzięki temu system można dostosować do potrzeb firmy lub organizacji, w której ma funkcjonować. Do zarządzania systemem służy dedykowany program CLIQ Web Manager działający z wykorzystaniem przeglądarki internetowej i umożliwiający zmianę praw dostępu niezależnie od miejsca i czasu. Administrator może nadawać lub odbierać uprawnienia użytkownikom oraz nadzorować ich czynności. W przypadku zgubienia klucza można go łatwo usunąć z systemu i wprowadzić nowy. Ponadto program zapisuje każdorazowe użycie klucza, dzięki czemu zarządca obiektu otrzymuje pełen raport dotyczący wejść, wraz z dokładną godziną w odniesieniu do wszystkich lokalizacji.

Co ważne, komunikacja, w tym transfer danych i prawa dostępu, są szyfrowane. Oprócz aplikacji CLIQ Web Manager dla wygody użytkowników wprowadzono również mobilną aplikację CLIQ Connect pozwalającą w dowolnym miejscu i czasie pobierać oraz aktualizować uprawnienia dostępu na swoim kluczu. Do programowania kluczy można więc wykorzystać zarówno dedykowane urządzenia (zdalne programatory), jak i smartfon. Dzięki temu uprawniony personel może natychmiast otworzyć zabezpieczone przejścia.

Assa Abloy Poland
ul. Jana Olbrachta 94,
01-102 Warszawa
www.assaabloy.com.pl