Strona główna Rynek SECURITY AJAX – nowoczesny bezprzewodowy system alarmowy z funkcjami smart home

AJAX – nowoczesny bezprzewodowy system alarmowy z funkcjami smart home

Komfort, wygoda i bezpieczeństwo to kluczowe cechy, którymi kierujemy się podczas zakupu lub budowy własnego domu. Każdy chciałby mieszkać w takich warunkach, co w dobie dzisiejszych rozwiązań nie jest trudne – wystarczy zainstalować system, który to umożliwi. Firma Ajax Systems posiada w ofercie pełną gamę urządzeń radiowych, które to zapewniają.

Innowacje w zakresie bezpieczeństwa
Firma Ajax Systems, która działa już w ponad dziewięćdziesięciu krajach, w tym w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej, wkracza na polski rynek ze swoimi urządzeniami bezprzewodowego systemu alarmowego Ajax, realizującymi funkcje „inteligentnego domu”.

Ajax jest najczęściej nagradzanym bezprzewodowym systemem alarmowym w Europie mającym takie wyróżnienia, jak:
– The Best Innovative Product – nagroda dla najbardziej innowacyjnego produktu, przyznana podczas międzynarodowej wystawy zabezpieczeń Securika w Moskwie w 2017 r.,
– Intruder Alarm of the Year – nagroda dla najlepszego produktu roku 2017 (Security & Fire Excellence Awards), przyznana podczas targów IFSEC International w Londynie.
System Ajax znalazł się także w grupie finalistów na wiodących w Europie międzynarodowych na targach Expoprotection w 2018 r.

Wykorzystując najnowsze technologie z dziedziny zabezpieczeń, firma Ajax Systems opracowała i oferuje rozwiązania, które można dopasować do konkretnych, rzeczywistych potrzeb każdego użytkownika. Wszystkie urządzenia systemu (czujki) komunikują się z centralą sterowania systemu alarmowego drogą radiową (w pasmie częstotliwości 868,0–868,6 MHz) poprzez hub 2 (patent) z wykorzystaniem protokołu Jaweller. Zasięg pomiędzy współpracującymi z centralą czujkami wynosi 1700 m, natomiast wykorzystanie protokołu Wings pozwala przesyłać, również drogą radiową, zdjęcia z czujki ruchu z wbudowaną kamerą Ajax MotionCam w czasie krótszym niż 9 s.

Większość urządzeń radiowych Ajax jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu z pudełka. Innowacyjny system montażu SmartBracket pozwala na szybkie zainstalowanie danego urządzenia w zaledwie kilka minut.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Centrale SSWiN Ajax z serii Motion w sytuacji wykrycia obecności potencjalnego zagrożenia uruchamiają sygnalizację alarmową mającą za zadanie odstraszyć potencjalnych intruzów i jednocześnie przyciągnąć uwagę sąsiadów. Następnie wysyłają informacje do użytkownika oraz firmy ochroniarskiej o naruszeniu wyznaczonej strefy, także w formie zdjęć, w celu weryfikacji zagrożenia.

We współczesnych gospodarstwach domowych zagrożenie może nadejść z każdej strony. Dom ma wiele elementów, które nieodpowiednio chronione bądź niewłaściwie monitorowane mogą doprowadzić do poważnych szkód materialnych, a nawet ofiar w ludziach. Integracja systemów zabezpieczeń z systemami inteligentnego domu pozwala skutecznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa nie tylko wewnątrz budynku, ale także na zewnątrz.

Równie groźne mogą być też straty wynikające z pożaru lub awarii technicznych. Dzięki współpracy czujek pożarowych (Ajax FireProtect) oraz zalania (Ajax LeaksProtect) z przekaźnikami (Relay oraz WallSwitch) system alarmowy Ajax będzie w stanie podjąć odpowiednie działania. Wszystkie zawory zostaną automatycznie zamknięte, a użytkownik uzyska błyskawiczną informację o zaistniałej sytuacji za pomocą alertów bezpieczeństwa z poziomu aplikacji.

Inteligentny dom na wyciągnięcie ręki
Ajax Systems, oprócz realizacji funkcji systemów SSWiN, może też sterować urządzeniami domu z poziomu jednej aplikacji poprzez podłączenie wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego do bezprzewodowej inteligentnej wtyczki Ajax.
Zaletą takich rozwiązań jest możliwość kontroli tego, co aktualnie dzieje się w domu, bez konieczności przebywania w nim. Zautomatyzowane procesy sterowania dbają o nasz komfort, wykonując wiele czynności samodzielnie, dzięki czemu oszczędzamy czas, który możemy wykorzystać w inny sposób.

Za pomocą aplikacji można wyznaczać role (scenariusze) dla poszczególnych urządzeń: sterować roletami, aby podnosiły się bądź opuszczały automatycznie w zależności od pory dnia i nocy, ustawiać ogrzewanie na odpowiednim poziomie czy też włączać lub wyłączać oświetlenie, kiedy wracamy do domu albo wychodzimy z niego.
Takie rozwiązanie pozwala także znacząco zredukować koszty utrzymania domu. Dzięki pełnej integracji oraz automatyzacji wielu urządzeń jesteśmy w stanie uzyskać znaczący zwrot kosztów zużycia energii. System „inteligentnego domu” dba nie tylko o bezpieczeństwo i komfort użytkowania, ale także o finanse i środowisko naturalne. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od nas zależy, jak skonfigurujemy swój „inteligentny dom”.

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład innowacyjnych bezprzewodowych systemów alarmowych z funkcją „inteligentnego domu” marki Ajax mają certyfikaty na zgodność z wymaganiami normy EN 50131 Grade 2.

Wprowadzenie na polski rynek urządzeń radiowych systemu alarmowego z funkcją „inteligentnego domu” Ajax jest krokiem naprzód. Zaawansowana technologia idąca w parze z inteligentnym oprogramowaniem wspiera użytkowników, poprawiając ich komfort życia, optymalizując koszty energii elektrycznej i zapewniając pełne bezpieczeństwo. 

SECUR GLOBAL
tel: +48 577 311 618
biuro@securglobal.pl
https://ajax.systems/pl/