Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu BXS-nowa seria czujka OPTEX

BXS-nowa seria czujka OPTEX

BX SHIELD to seria zewnętrznych pasywnych czujek podczerwieni (PIR) z dwustronnym obszarem detekcji o zasięgu 12 m po każdej stronie (łącznie 24 m). Zasięg, czułość i wyjście alarmu można ustawić oddzielnie dla lewego i prawego obszaru detekcji. Jest to szczególnie przydatne w przypadku połączenia z kamerami PTZ.

Możliwość wyboru trybu wysokiej czułości w  BXS sprawia, że czujki z tej serii można stosować nawet wtedy, gdy różnica temperatury między ludzkim ciałem a tłem jest bardzo niewielka. Tryb podwyższonej detekcji zwiększa czułość PIR i pozwala na wykrycie intruza, który w innym przypadku mógłby pozostać niezauważony. W tej serii czujek zastosowano również funkcji aktywnego antymaskingu IR pozwalającego na wykrycie zamaskowania soczewki (przykrycie, zablokowanie lub zamalowanie).

Linia wzornicza SHIELD ma przede wszystkim nowoczesny design. Obudowy czujek
z tej linii zostały zaprojektowane we współpracy z biurem projektowy Ziba. Dostępne są
w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdej elewacji budynku. Cechą wspólna dla linii SHIELD jest również  zastosowanie usprawnień ułatwiających montaż i konfigurację – zamknięcie 90°, wbudowana poziomnica wskazuje czy czujka jest zamontowana równolegle do podłoża. Wszystkie elementy urządzenia, które można regulować, są oznaczone na niebiesko, co ułatwia proces instalacji.

Więcej informacji pod adresem optex@optex.com.pl