Strona główna Telewizja Dozorowa Hanwha Techwin wprowadza Wisenet AID do monitorowania ruchu drogowego

Hanwha Techwin wprowadza Wisenet AID do monitorowania ruchu drogowego

Hanwha Techwin i specjaliści w zakresie analityki wideo ze Sprinx Technologies połączyli wysiłki, aby stworzyć rozwiązanie Wisenet Automatic Incident Detection (AID) – automatycznej detekcji zdarzeń drogowych, które pozwala na wykrywanie zdarzeń w ruchu ulicznym z wysoką dokładnością. System zaprojektowano tak, aby był przystępny cenowo dla organów administracji publicznej.

AID szybko informuje operatorów o występującym spowolnieniu ruchu i tworzeniu się kolejki pojazdów. System potrafi również wykrywać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy oraz takie, które zatrzymały się w niedozwolonym miejscu z powodu awarii. AID ma zdolność wykrywania ruchu w zabronionym kierunku ruchu, zadymienia w tunelach, wypadnięcia ładunku z pojazdu oraz potencjalnego niebezpieczeństwa grożącego pieszym.

Traffic AID wykorzystuje inteligentne przetwarzanie obrazu, które pozwala na szybkie alarmowanie operatorów o zdarzeniach drogowych i dostarcza precyzyjnych danych o ruchu drogowym takich jak jego natężenie czy klasyfikacja typów pojazdów. Intuicyjny interfejs www pozwala operatorom na określenie stref detekcji i parametrów do analizy statystycznej, której wynikiem są łatwe w interpretacji wykresy i diagramy. Możliwe jest również przechowywanie przez system wszystkich wykrytych zdarzeń wraz z dokumentującymi je zdjęciami.

Modułowość
Jeśli nie jest wymagane użycie wszystkich funkcji oprogramowania Traffic AID istnieje możliwość wykorzystania pojedynczych modułów, które będą wspomagać operatorów w utrzymaniu ruchu drogowego i ruchu pieszych. Dostępne są:

  • Pedestrian and Stop Detection (PSD) – Detekcja zatrzymania pojazdów i pieszych: Aplikacja PSD potrafi wykryć fakt zatrzymania się pojazdu lub pieszego w tunelu lub na poboczu drogi np. w miejscach przeznaczonych dla postoju awaryjnego.
  • Traffic Flow: Aplikacja jest w stanie jednocześnie monitorować do dwóch pasów ruchu, podawać dane o intensywności ruchu i automatycznie alarmować operatora o tworzeniu się kolejki samochodów lub zatorze drogowym.
  • Traffic Data: Aplikacja Traffic Data została zaprojektowana w celu gromadzenia danych potrzebnych do planowania zarządzania ruchem w środowiskach miejskich i monitoruje natężenie oraz średnią prędkość przemieszczania się motocykli, samochodów, ciężarówek i autobusów. Gromadzi ona dane z dwóch niezależnych pasów dla obu kierunków ruchu, a funkcja Origin-Destination Matrix (OD) potrafi określić ilościowo kierunki przejazdu pojazdów przez skrzyżowania w centrach miast i po przez ronda.

Traffic Hub
Traffic Hub jest aplikacją serwerową, która zbiera dane z wielu kamer sieciowych Wisenet z aplikacjami Sprinx Traffic. Po przez interfejs www, oprogramowanie Traffic Hub pozwala przejrzeć wszystkie wykryte i zaraportowane przez kamery zdarzenia, a także umożliwia graficzne obrazowanie danych o liczbie pojazdów i ich średniej prędkości. Aplikacja dostępna jest w wersji na 4, 16 lub 48 kanałów.

Wisenet X
Aplikacje AID zaimplementowano w wybranych modelach kamer sieciowych wysokiej rozdzielczości serii Wisenet X. Kamery tej serii wyposażone są w najwyższy na świecie poziom dynamiki obrazu (WDR) 150 dB i najlepszy zmiennoogniskowy, zdalnie regulowany obiektyw zoptymalizowany do pracy w warunkach słabego oświetlenia, przez co kamery te dostarczają doskonałej jakości obrazy zarówno w dzień jak i w nocy. Dwumegapikselowe kamery stacjonarne Wisenet XNB-6000 i XNB-6005 oraz kamera cylindryczna XNP-6120R z oświetlaczem IR są dodatkowo wyposażone w żyroskopową stabilizację obrazu, która usuwa wpływ podmuchów wiatru lub wibracji w miejscu instalacji kamer.

“Nasi inżynierowie blisko współpracowali z zespołem Sprinx Technologies aby sprostać rosnącym wymaganiom służb nadzorujących szlaki komunikacyjne, które stoją przed trudnym zadaniem wynikającym z rosnącej liczby pojazdów w centrach miast, na autostradach i drogach szybkiego ruchu,” powiedział Tim Biddulph, Head of Product and Solutions w Hanwha Techwin Europe. “Jest to kolejny dowód tego, że realizujemy naszą dewizę ‘ROZWIJAMY SIĘ ufając naszym partnerom’. Tworzymy prawdziwie partnerską współpracę z producentami, którzy są ekspertami w poszczególnych dziedzinach.”

O Hanwha Techwin
Hanwha Techwin (poprzednio Samsung Techwin) jest wiodącym dostawcą rozwiązań systemów nadzoru wizyjnego wykorzystujących protokół IP, systemów analogowych i hybrydowych. Dzięki ciągłej pracy nad innowacyjnymi technologiami, Hanwha Techwin dostarcza rozwiązania o najwyższym poziomie wydajności, stabilności oraz relacji ceny do jakości, po przez wprowadzanie do kamer nowoczesnych funkcji i rozwiązań oraz wykorzystanie analityki video.
www.hanwha-security.eu