Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Centrale alarmowe PERFECTA. Łatwa konfiguracja, wygodna obsługa

Centrale alarmowe PERFECTA. Łatwa konfiguracja, wygodna obsługa

Właściciele domów, mieszkań, lokali biurowych czy usługowych coraz częściej decydują się na montaż mniej lub bardziej zaawansowanego systemu sygnalizacji włamania i napadu. Jaką centralę warto wskazać inwestorom oczekującym od alarmu intuicyjnej codziennej obsługi, jeśli do zabezpieczenia obiektu wystarczą maksymalnie 32 czujki? Jakie rozwiązanie wybrać, by było ekonomiczne dla właściciela obiektu, a dla instalatora wygodne i łatwe w instalacji?

Poszukując optymalnego rozwiązania, które idealnie spełni wszystkie oczekiwania, warto przyjrzeć się centralom PERFECTA z oferty SATEL. Prosta konfiguracja (podobna jak w centralach serii CA), szeroki wachlarz urządzeń peryferyjnych (przewodowych i bezprzewodowych) oraz wygodne sterowanie to trzy cele, które przyświecały twórcom tych urządzeń.

W skład rodziny PERFECTA wchodzi aż 10 central różniących się maksymalną liczbą wejść, możliwością obsługi urządzeń bezprzewodowych, a także typem zintegrowanego modułu komunikacyjnego. Szeroki wybór modeli pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do zabezpieczanego obiektu oraz oczekiwań inwestora.

Na serię PERFECTA składają się:

  • PERFECTA 16
  • PERFECTA 16-WRL
  • PERFECTA 32
  • PERFECTA 32-WRL
  • PERFECTA 32 LTE
  • PERFECTA 32-WRL LTE
  • PERFECTA-IP 32
  • PERFECTA-IP 32-WRL
  • PERFECTA-T 32
  • PERFECTA-T 32-WRL

Podobieństwa i różnice

Wszystkie centrale posiadają na płycie po 8 wejść, przy czym ich liczbę można zwiększyć do 16 lub 32 (patrz: nazwa centrali). Nadzorowany obiekt można podzielić na dwie strefy, a w każdej z nich zdefiniować trzy tryby czuwania: nocny, dzienny i pełny. Wyjść może być maksymalnie 12 (lub 16 – PERFECTA WRL).
Modele z oznaczeniem WRL obsługują urządzenia radiowe 433 MHz, w tym czujki oraz sygnalizatory systemu MICRA, a także piloty i manipulatory bezprzewodowe.
Jeśli chodzi o moduły komunikacyjne, to wybrać można centrale z komunikatorem komórkowym pracującym w sieciach 2G (PERFECTA) lub 2G/3G/4G (PERFECTA LTE), ethernetowym (PERFECTA-IP) lub dialerem telefonicznym PSTN (PERFECTA-T).

Obsługa, powiadamianie, monitoring

Systemem można sterować za pomocą tradycyjnych manipulatorów lub pilotów. Alternatywę stanowi aplikacja mobilna PERFECTA CONTROL (oprócz PERFECTA-T), która umożliwia nie tylko zdalne włączanie i wyłączanie czuwania, ale także wgląd w stan systemu oraz wyświetlenie podglądu z kamer rozmieszczonych na obiekcie. Powiadomienia PUSH na bieżąco informują o występujących zdarzeniach. Centrale posiadające komunikatory komórkowe mogą realizować powiadomienia głosowe i SMS. Wiadomościami SMS można również wysyłać do central komendy sterujące.
Monitoring zdarzeń może być przesyłany do 2 niezależnych stacji monitorujących, obsługujących m.in. formaty: Contact ID i SIA, w zależności od modułu komunikacyjnego centrali, dostępne będą inne tory transmisji.

Łatwe konfigurowanie

To, co łączy wszystkie modele i co szczególnie doceniają instalatorzy, to proste programowanie. Centrale można konfigurować na dwa sposoby. Pierwszy jest bardziej „tradycyjny”, czyli z manipulatora (podobnie jak w starszych centralach CA). Drugi to praca z PERFECTA Soft, programem posiadającym przejrzysty i intuicyjny interfejs. Instalator jest krok po kroku prowadzony przez kolejne etapy tworzenia systemu, m.in. dostając podpowiedzi, jakie urządzenia można jeszcze podłączyć. Warto dodać, że konfigurowanie oraz aktualizacja oprogramowania central (oprócz PERFECTA-T) może odbywać się zdalnie za pośrednictwem sieci komórkowej lub Ethernet.

Podsumowując, centrale alarmowe rodziny PERFECTA to urządzenia, które mimo że należą do segmentu rozwiązań ekonomicznych, oferują całkiem spore możliwości, co z pewnością docenią inwestorzy oraz użytkownicy. Z kolei wygodne konfigurowanie to duża zaleta dla każdego instalatora.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl