Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Bezprzewodowy system alarmowy Ajax. Pełna ochrona przed włamaniem, pożarem i zalaniem każdego rodzaju...

Bezprzewodowy system alarmowy Ajax. Pełna ochrona przed włamaniem, pożarem i zalaniem każdego rodzaju obiektu

Ajax to profesjonalny bezprzewodowy system alarmowy chroniący przed włamaniem, pożarem i zalaniem. Linia produktów obejmuje 33 urządzenia w obudowach w czarnym i białym kolorze, w tym czujki ruchu, pożaru i zalania, centrale alarmowe (huby), syreny, klawiatury, przyciski alarmowe, urządzenia do automatyzacji inteligentnego domu itp.

Jak działa Ajax

Wszechstronny system alarmowy

Ajax chroni obiekty każdego rodzaju (mieszkania, domy, biura, sklepy, a nawet zakłady produkcyjne) przed włamaniem, pożarem i zalaniem. Czujki ruchu są odporne na zwierząta do wielkości 50 cm.
Dostępna jest także fotograficzna weryfikacja przyczyn alarmów. Czujki MotionCam z kamerą potwierdzają wystąpienie prawdziwego alarmu ograniczając niepotrzebne interwencje agencji ochrony. Wbudowana kamera nie rejestruje obrazu przez całą dobę; robi zdjęcia tylko w przypadku wykrycia ruchu, co zapewnia poczucie prywatności.Możliwe jest zintegrowanie zewnętrznego systemu CCTV z systemem Ajax.

Bezprzewodowy

Urządzenia Ajax komunikują się przez protokół radiowy Jeweller opracowany przez Ajax Systems, zapewniający dwukierunkową komunikację o zasięgu do 2000 m i wysokiej wydajności energetycznej – baterie w czujkach mają żywotność 5-7 lat.
Dane przesyłane przez protokół Jeweller są szyfrowane, a uwierzytelnianie uniemożliwia nieautoryzowany dostęp do urządzenia. W przypadku prób zagłuszania system przełącza się na wolną częstotliwość radiową i wysyła powiadomienia do użytkowników i agencji ochrony. Uruchomienie alarmu zajmuje systemowi Ajax zaledwie 0,15 s.

Niezawodny

Ajax spełnia wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa EN 50131 i ma certyfikat Grade 2. Centrale sterujące (huby) są obsługiwane przez nasz system operacyjny OS Malevich, który się nie zawiesza i jest odporny na wirusy.
Awarie prądu to nie problem – hub ma baterię zapasową, która może działać przez 16 godzin. Dostępnych jest także kilka kanałów komunikacji: Ethernet, Wi-Fi, a także dwa gniazda karty SIM 2G/3G/4G (kanały różnią się w zależności od wersji huba). Działają jednocześnie, wzajemnie wspierając się w razie sytuacji alarmowej.

Szybka instalacja i konfiguracja

Urządzenia podłącza się do huba przez skanowanie kodu QR z poziomu aplikacji mobilnej Ajax. Proces ten trwa niespełna minutę.
System nie wymaga montażu przewodów w ścianach, więc można go łatwo zainstalować nawet w świeżo wyremontowanym wnętrzu. Można go w pełni skonfigurować zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, bez konieczności pobytu w obiekcie. Ajax wysyła powiadomienie, gdy urządzenie nie działa prawidłowo lub wymaga wymiany baterii.

Dostępny dla Stacji Monitorowania Alarmów

System alarmowy Ajax można podłączyć do powszechnie używanych centralnych stacji monitorowania za pośrednictwem standardu
Conctact ID lub SIA.

Aplikacja mobilna

Dostępne są aplikacje mobilne dla użytkowników (iOS, Android) oraz oprogramowanie dla specjalistów Ajax PRO – narzędzie dla inżynierów i Ajax PRO Desktop, czyli aplikacja komputerowa z funkcją monitorowania alarmów.

Automatyzacja bezpieczeństwa

Oferta Ajax obejmuje bezprzewodowo sterowane gniazdka plug-and-play z przekaźnikami niskoprądowymi, które umożliwiają zarządzanie zasilaniem poszczególnych urządzeń elektrycznych lub oświetleniem z poziomu aplikacji mobilnej Ajax.
Dzięki scenariuszom automatyzacji można skonfigurować system tak, aby automatycznie odpierał zagrożenia, wyłączając wodę przy pierwszych oznakach zalania, odcinając zasilanie podczas pożaru oraz konfigurując symulację aktywności domowych itp.

Hub 2 Plus – absolutna ochrona

Hub 2 Plus charakteryzuje się modułami komunikacyjnymi o najlepszych parametrach wśród hubów Ajax. Nowy hub obsługuje Wi-Fi i trzy standardy komunikacji cyfrowej, w tym LTE, czyli technologię 4G porównywalną pod kątem prędkości i niezawodności do Ethernet. Zwiększa to szybkość fotograficznej weryfikacji alarmów, poprawia skuteczność reakcji na alarm, tworząc nowy standard w branży zabezpieczeń. Jednak ulepszenia w nowym hubie wykraczają poza komunikację. Hub 2 Plus obsługuje 200 urządzeń, 100 kamer, 200 użytkowników i 64 scenariusze. Nowy procesor i zwiększona pojemność pamięci sprawiają, że Hub 2 Plus będzie przez długi czas o krok przed konkurencją.

Nieustanna łączność

Cztery niezależne kanały – Ethernet, Wi-Fi i dwie karty SIM – zapobiegają ryzyku utraty łączności na dwóch poziomach: fizycznym (przewodowe połączenie na wypadek utraty sygnału bezprzewodowego i odwrotnie) i na poziomie dostawcy usługi GSM (każdy kanał może być obsługiwany przez innego dostawcę). Jeśli dojdzie do problemów z łącznością, przełączanie między kanałami uruchamia się automatycznie.

Zawsze gotowy na niebezpieczeństwo

Firma Ajax zwróciła szczególną uwagę na prędkość połączenia Hub 2 Plus, aby przesyłanie animowanych serii zdjęć z czujników ruchu MotionCam do smartfonów użytkowników i stacji monitorowania zajmowało zaledwie kilka sekund nawet poprzez komórkowe połączenie z Internetem. Zdjęcia są przesyłane do Hub 2 Plus za pośrednictwem szyfrowanego protokołu radiowego Wings, a najszybsze połączenie internetowe służy do przesyłania zdarzeń z huba do użytkownika.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Hub 2 Plus polega na sprawdzonych autorskich technologiach Ajax Systems. Hub pracuje na systemie operacyjnym czasu rzeczywistego OS Malevich, chronionym przed awariami i cyberatakami, a na poziomie komunikacji między urządzeniami wykorzystuje Jeweller – szyfrowany protokół radiowy do komunikacji dwukierunkowej. Jeweller przesyła alarmy w zaledwie 0,15 s i przełącza się na częstotliwość zapasową w przypadku zakłóceń. Szyfrowana komunikacja i system operacyjny czasu rzeczywistego uniemożliwiają hakowanie urządzenia Hub 2 Plus.

Więcej scenariuszy

Z Hub 2 Plus użytkownicy mogą utworzyć do 64 scenariuszy do automatyzacji bezpieczeństwa. Zamknij rolety podczas uzbrajania, wyłącz wodę w razie zalania lub ogranicz potencjalne przyczyny pożaru – wszystkie te zadania można powierzyć Hub 2 Plus. Scenariusze można uruchamiać przez harmonogram lub naciśnięcie przycisku Button.

Więcej funkcji

Duża skala to „drugie imię” Hub 2 Plus. Obsługa do 200 użytkowników i urządzeń, 100 kamer wideo, 25 grup i 5 podwajaczy zasięgu ReX sprawia, że jest to uniwersalne rozwiązanie do ochrony mieszkań i obiektów biznesowych. W porównaniu z Hub 2, Hub 2 Plus ma 4,5 razy mocniejszy procesor i 8 razy więcej pamięci. Stanowi to solidną podstawę do ulepszeń systemu za pośrednictwem aktualizacji systemu operacyjnego OS Malevich. Proces aktualizacji odbywa się zdalnie i trwa kilka minut, a przy tym nie wymaga interwencji inżyniera ani użytkownika.

Markowa wygoda

Huby Ajax nie potrzebują klawiatury – wszystkim można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej. Firma opracowała łatwą w użyciu aplikację mobilną dla użytkowników końcowych i oddzielne aplikacje dla profesjonalistów, uwzględniające potrzeby instalatorów i operatorów stacji monitorowania. Aplikacje działają na wszystkich popularnych platformach: Android, iOS, Windows i MacOS.

Hub jest montowany do powierzchni przy użyciu uchwytu montażowego SmartBracket, dzięki czemu nie trzeba rozkręcać całej centrali. Aby zacząć pracę, wystarczy podłączyć hub do sieci i dodać go do aplikacji, skanując kod QR. Za pomocą aplikacji możesz zarządzać trybami bezpieczeństwa, przeglądać obrazy z podłączonych kamer i historię zdarzeń w systemie, zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi i tworzyć scenariusze do automatyki.

Od wersji 2.9 OS Malevich, wszystkie huby zyskały funkcję kopiowania danych z innego huba. Teraz przejście na Hub 2 Plus zajmuje ok. 15 minut. A to wszystko bez potrzeby podłączania urządzeń, zapraszania użytkowników i konfigurowania systemu.

O firmie
Ajax Systems to europejski producent systemów alarmowych z rozwiązaniami dla inteligentnego domu. Siedziba firmy mieści się w Kijowie na Ukrainie. Firmę założył w 2011 r. Aleksandr Konotopskyi. Dziś inteligentne alarmy Ajax zapewniają ochronę ponad 830 tys. osób w 120 krajach na całym świecie, zabezpieczając przed włamaniami, pożarami i zalaniami.
Ajax to najczęściej nagradzany system alarmowy w Europie.

 

Ajax Systems
hello@ajax.systems
https://ajax.systems/pl/