Strona główna Relacje CONFidence – konferencja o cyberbezpieczeństwie

CONFidence – konferencja o cyberbezpieczeństwie

Za nami 18, rekordowa edycja konferencji CONFidence. Przez dwa dni w Muzeum Lotnictwa w Krakowie atmosfera była gorąca i to nie tylko z powodu wspaniałej pogody!

Partnerem Głównym wydarzenia był UBS, Partnerami Strategicznymi – HSBC, Passus oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

CONFidence w liczbach:
• 1300 uczestników z 30 krajów!
• Ocena wydarzenia to 4,21 w skali 5 stopniowej!
• 55 dzieciaków na CONFidence Class
• 56 prelekcji poprowadzonych przez 67 speakerów!
• 3 świetne warsztaty
• 1 nowy członek rady programowej – Ido Naor!
• 64 Partnerów tym 47 medialnych i społecznościowych

Techniczne prelekcje od światowej sławy specjalistów
Najlepsze oceny wg uczestników konferencji otrzymali – Paweł Maziarz (4,95/5) z prezentacją Powershell kung-fu, Megan Roddie (4,92/5), która opowiedziała o tym How Neurodiversity can be Leveraged for an Excellent ROI oraz Marcin Szydłowski (4,91/5) – Inter-application” vulnerabilities – hunting for bugs in secure applications. Ich prezentacje możecie przejrzeć pod tym linkiem:
http://bit.ly/CONFidence2019presentations

CONFidence Class, czyli konferencja dla dzieci
Równocześnie z głównym wydarzeniem odbywały się warsztaty dla dzieci w wieku 13-15 i 16-19 lat. Uczestnicy mieli szansę zdobyć wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa stron internetowych, ścieżki rozwoju w cyberbezpieczeństwie czy też phishingów i testowania bezpieczeństwa aplikacji. To wszystko w klimatycznej sali kinowej Muzeum Lotnictwa.

CONFidence to nie tylko prelekcje!
Uczestnicy mieli okazję spotkać specjalistów z Niebezpiecznika i Sekuraka w ramach ich stoisk społecznościowych.
Na stoiskach strefy partnerskiej można było pograć na flipperach, wygrać gadżety, zjeść lody fusion o smaku czerwonego wina i porozmawiać ze specjalistami z branży.
Jedną z najciekawszych atrakcji było stoisko firmy PROIDEA czyli organizatora CONFidence! Przygotowali strefę chill-out’u a w niej leżaczki, baseny, dmuchanego flaminga i jednorożca, wannę z lodem pełną napojów wyskokowy oraz zawody w wyciskaniu sztangi… z serwerami zamiast ciężarów!

Kolejna edycja dopiero za rok, ale już jesienią wystartują warsztaty CONFidence Class.