Strona główna Rynek SECURITY Coś się kończy, coś się zaczyna. Finał sukcesji w Schrack Seconet Polska

Coś się kończy, coś się zaczyna. Finał sukcesji w Schrack Seconet Polska

W połowie ub. roku firma Schrack Seconet Polska poinformowała branżę o zmianach w Zarządzie spółki przewidywanych na pierwszą połowę 2020 r. Prezes Zarządu firmy − Grzegorz Ćwiek − podjął wiosną 2019 r. decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji i zmianie swojej ścieżki rozwoju zawodowego, wdrażając jednocześnie przemyślany i uzgodniony z Radą Nadzorczą plan sukcesji, tak by decyzja ta nie zaburzyła dotychczasowego zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Z dniem 1 maja 2020 stanowisko Prezesa Zarządu Schrack Seconet Polska Sp. z o. o. objął Michał Sidor, związany z firmą od 11 lat, a od 2014 r. zajmujący stanowisko dyrektora handlowego w Polsce.

Grzegorz Ćwiek
Grzegorz Ćwiek

Szanowni Państwo,

realizacja trwającego od ponad roku planu mojej sukcesji dobiegła właśnie końca. W ostatnim dniu kwietnia tego roku miałem przyjemność przekazać mojemu wieloletniemu współpracownikowi i skutecznemu menedżerowi – Michałowi Sidorowi – obowiązki Prezesa Zarządu Spółki, której byłem częścią od ponad 20 lat.

Przy tej okazji chciałbym wszystkim gorąco podziękować za cały ten wspaniały czas wspólnej pracy, nauki, zabawy, zdobywania doświadczeń życiowych i zawodowych, a przede wszystkim – piękną część życia, którą z Wami spędziłem. Żywię wielką nadzieję, że pełniąc funkcję lidera wspaniałego Zespołu, który pozostawiam pod opieką nowego zarządu, zaznaczyłem swoją obecność w Państwa życiu zawodowym w sposób wartościowy i wniosłem do Waszych doświadczeń wiele pozytywnej energii, dobrych emocji, a także wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, systemów zintegrowanych czy zasad budowy organizacji odpornych na zakłócenia i kryzysy.

W moim wieloletnim doświadczeniu na stanowiskach menedżerskich, aż po funkcję członka zarządu, doświadczyłem kilku poważnych kryzysów rynkowych i zagrożeń ciągłości działania krytycznych procesów, jednak zawsze dokonywaliśmy niemożliwego, osiągając sukces i wzrost wbrew koniunkturze i lokalnym czy międzynarodowym turbulencjom rynkowym. Z całego serca życzę mojemu następcy, by wraz z dojrzałym i niezwykle doświadczonym Zespołem dokonywał jeszcze bardziej spektakularnych „cudów” i kontynuował wszystkie dobre praktyki, które wypracowaliśmy na przestrzeni wielu lat działalności w firmie – począwszy od jej powstania, poprzez sukcesy moich poprzedników i mój wkład, aż do tej chwili, kiedy to mimo globalnej pandemii osiągamy najlepsze wyniki działalności w historii firmy.

Staram się nie podejmować ważnych dla mnie decyzji życiowych, wobec których nie czuję dreszczu ekscytacji. Tak właśnie jest teraz, kiedy, odchodząc z Zarządu Spółki, kieruję swoje życie na nowe ścieżki rozwoju. Zapewniam jednak, że podejmując nowe wyzwania, którym oddaję się z wielkim zapałem – nie pozostawiam moich koleżanek i kolegów, Partnerów biznesowych oraz innych interesariuszy firmy w Polsce bez wsparcia i kontaktu. Przyjmując nowe role i zadania w projektach międzynarodowych, pozostaję nadal do Państwa dyspozycji i z przyjemnością będę dzielił się moimi doświadczeniami, wiedzą i pasjami, a także nadal uczył się od Was – jeżeli tylko uznacie Państwo naszą wspólną podróż w przyszłość za równie pasjonującą.

Życząc zdrowia, ciepło pozdrawiam,
Grzegorz Ćwiek

 

Michał Sidor, Prezes Zarządu Schrack Seconet Polska
Michał Sidor,
Prezes Zarządu Schrack Seconet Polska

Szanowni Państwo,

jako wieloletni członek spójnego i nieustannie rozwijającego się Zespołu profesjonalistów, miałem okazję towarzyszyć moim koleżankom i kolegom w budowie sukcesu Schrack Seconet w Polsce, pełniąc swoje obowiązki na różnych stanowiskach − począwszy od członka zespołu handlowego, a później jego lidera, by w ostatnim czasie objąć funkcję dyrektora zarządzającego.

Zaufanie, jakim obdarzyli mnie pan Grzegorz Ćwiek, opuszczający stanowisko Prezesa Zarządu, oraz właściciel spółki (Schrack Seconet AG), a także wsparcie Zespołu, którego jestem członkiem, motywuje mnie do kontynuowania dobrych praktyk i aktualnej strategii działania firmy w Polsce. Plan sukcesji, w którego finale to właśnie mnie powierzono pełnienie funkcji Prezesa Zarządu, obejmuje też nasze pełne przekonanie o słuszności kontynuowania polityki i strategii rozwoju firmy, przyjętej przez mojego poprzednika w wieloletnim planie rozwoju. Założenie to ma jeszcze większe znaczenie dzisiaj, kiedy to globalna pandemia wywołująca lokalne niepokoje i światowy kryzys gospodarczy wystawia na próbę lojalność producentów wobec Partnerów biznesowych, współpracowników i weryfikuje prawdziwych przyjaciół, w odróżnieniu od tych, którzy, ratując własne interesy, zapominają o tym, co ważne.

Schrack Seconet Polska cieszy się ogromnym zaufaniem wśród swoich Partnerów i użytkowników produktów ze względu na niezachwianą stabilność dotychczasowej filozofii rozwoju, strategii cenowej, jakości technicznej i lojalności w relacjach ze wszystkimi interesariuszami. Moim zadaniem i zarazem największym wyzwaniem w najbliższym czasie będzie utrzymanie tego zaufania i kontynuowanie rozwoju przedsiębiorstwa w Polsce, które osiągnęło pozycję niekwestionowanego lidera wśród dostawców najnowocześniejszych technologii z dziedziny zintegrowanego bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Przede mną, jak i przed całym Zespołem – który niezwykle cenię – wiele zadań i kolejne ciekawe przygody. Dla wielu z nas bowiem realizacja zadań trudnych i nadzwyczajnych to pasja i doświadczenia na miarę wypraw w nieznane. Przecieraliśmy wspólnie szlaki, wprowadzając branżę na nieodkryte dotąd ścieżki rozwoju nowych produktów, dzieliliśmy się z Państwem naszymi pasjami poprzez oryginalne podejście do marketingu oraz prezentowaliśmy odpowiedzialną społecznie postawę producenta i dostawcy usług służących ochronie zdrowia i życia. To wszystko realizowaliśmy dotychczas pod przywództwem naszego wieloletniego przełożonego, kolegi, ale przede wszystkim przyjaciela, któremu pragnę – w imieniu swoim i całego Zespołu – serdecznie podziękować za codzienną pomoc, wsparcie, dzielenie się doświadczeniem i, co najważniejsze, motywację do rozwoju osobistego.

Pragnę Państwa zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by moja praca na rzecz rozwoju firmy, wspierania naszych współpracowników w ich codziennym działaniu, rozwoju jak najlepszych relacji z naszymi Partnerami, Klientami i środowiskiem branżowym nie zawiodła zaufania wszystkich tych, dla których silna i sprawna organizacja Schrack Seconet w Polsce jest ważna i bliska sercu.
Zapraszam do dalszej współpracy!

Michał Sidor,
Prezes Zarządu Schrack Seconet Polska

 

Mimo panującej na świecie pandemii koronawirusa Schrack Seconet Polska pozostaje w pełnej gotowości do nieprzerwanego działania we wszystkich obszarach swojej aktywności. Pracownicy firmy, zarówno w oddziałach w Polsce, jak i na całym świecie, są do Państwa dyspozycji. Niezmiennie działa też wsparcie techniczne, wraz z uruchomionym w połowie marca cyklem szkoleń online, kierowanych zarówno do projektantów, jak i programistów – wdrożeniowców, serwisantów. Jesteśmy także gotowi do prowadzenia prezentacji indywidualnych na życzenie, w pełnym zakresie produktowym. Aktualna lista szkoleń jest dostępna na dedykowanej do tego stronie:
wydarzenia.schrack-seconet.pl

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Partnerów biznesowych oraz entuzjastów i uczestników organizowanych przez nas wydarzeń, jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie imprezy zaplanowane do końca tego roku, m.in. szkolenia stacjonarne – projektowe i specjalistyczne w regionach, Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Branży Systemów Bezpieczeństwa, Branżowe Spotkanie Kobiet, Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego. Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości zrekompensować wszystkim brak możliwości wzięcia udziału w tegorocznych spotkaniach. Nasz zespół pracuje obecnie nad kolejnymi projektami online, które pozwolą wesprzeć Państwa w codziennej pracy i choć w ten sposób poprawić Państwu nastrój.

Już w początkowej fazie epidemii błyskawicznie opracowaliśmy specjalną ofertę cenową oraz szkolenia z zakresu narzędzi zdalnego dostępu wchodzących w skład pakietu Integral Remote. Chcieliśmy tym samym ułatwić Państwu oraz właścicielom i użytkownikom obiektów nieprzerwany nadzór nad oferowanymi przez nas systemami bezpieczeństwa, a także bezpieczny powrót do stabilnej i wygodnej codziennej pracy. Gama produktów do zdalnej obsługi Integral Remote zapewnia: stały, nieograniczony dostęp do systemu, błyskawiczną reakcję na zagrożenia bez konieczności dojazdu do serwisowanych obiektów w celu zdiagnozowania problemów, znaczne obniżenie kosztów serwisu, wsparcie bezpieczeństwa Waszych pracowników, ograniczenie liczby osób niezbędnych do nadzorowania systemu oraz wiele innych znaczących korzyści i dla inwestorów, i dla firm serwisujących.

Schrack Seconet Polska
ul. A. Branickiego 15,
02-972 Warszawa
www.schrack-seconet.pl