Strona główna Relacje Dahua na targach CPSE

Dahua na targach CPSE

Na przełomie października i listopada odbyła się 16. edycja China Public Security Expo (CPSE 2017). I jak przystało na ważne wydarzenie w branży security, nie mogło na niej zabraknąć Dahua Technology.

Tematem przewodnim ekspozycji targowej Dahua był Cloud Ecosystem, Smart Future, łączący chmurę obliczeniową, big data, sztuczną inteligencję, deep learning oraz IoT w branży security. W przeddzień targów CPSE 2017 Dahua zorganizowała konferencję prasową połączoną z prezentacją nowych produktów, w której uczestniczyli zarząd Dahua Technology, przedstawiciele resortu edukacji, a także władze lokalne odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo. Rozmowy toczyły się wokół tematu sztucznej inteligencji w ekosystemie przemysłowym.

Dahua Technology, jak przystało na lidera branży security, była widoczna. Dwa telebimy LED ustawione przy głównym wejściu oraz imponujące stoisko przyciągały wielu zwiedzających. Na stoisku przedstawiono zarówno nowości w ofercie firmy, np. robot gaśniczy czy rozwiązania na potrzeby automatyzacji w logistyce, jak i kilka nowych produktów znanych z oferty Dahua, jakimi są niewątpliwie kamery termowizyjne.

Zaawansowane technicznie produkty prezentowane przez Dahua Technology spotkały się bardzo dobrym przyjęciem, czego dowodem może być uhonorowanie kamery IPC-HF81249F-FR, mającej funkcję rozpoznawania twarzy, najwyższym wyróżnieniem Golden Cauldron Award, przyznawanym produktom w branży security przez China Public Security Expo.

Obecność na targach pozwoliła zapoznać się z kondycją chińskiego przemysłu security. W obszarze CCTV widać było efekty ekspansji i dominacji czołowych firm z branży. Pierwszy raz na tak szeroką skalę można było zobaczyć nowości z zakresu sztucznej inteligencji wykorzystywanej w branży security.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w rozwiązaniach dostawców kojarzonych dotychczas wyłącznie z branżą security pozwala dostrzec tych samych producentów jako współtwórców rozwiązań z obszarów robotyzacji procesów przemysłowych. Zauważalny był też wysyp ofert switchy – głównie chyba jako efekt ucieczki firm z bardzo trudnego rynku CCTV.

Niecodzienną sytuacją na tegorocznych targach był brak wśród wystawców tak dużych producentów systemów zabezpieczeń, jak Bosch, Avigilion, Axis, Schrack, Esser.