Strona główna Rynek SECURITY Dallmeier w Polsce

Dallmeier w Polsce

Rozmowa z Filipem Grzegorkiem, kierownikiem ds. rozwoju (Business Development Manager) firmy Dallmeier electronic GmbH & Co.KG

Firma Dallmeier zdecydowała się wzmocnić swoją obecność w Polsce. Oferuje rozwiązania w zakresie monitoringu wizyjnego i optymalizacji biznesu.

Co skłoniło firmę Dallmeier do wejścia bezpośrednio na polski rynek?
Do tej pory doradztwo i ostateczna prezentacja rozwiązań dla klientów w Polsce były prowadzone przez dystrybutorów i instalatorów. Dallmeier od lat oferuje kompletne, zindywidualizowane rozwiązania. Aby klient mógł otrzymać rozwiązanie rzeczywiście dostosowane do jego potrzeb, konieczne jest kompleksowe wsparcie ze strony producenta w postaci osoby kontaktowej na miejscu.

Wielu zainteresowanych klientów w Polsce nie zna jeszcze produktów firmy Dallmeier. Co zawiera wasza oferta?
Od 35 lat Dallmeier oferuje unikatowe na skalę światową rozwiązania z zakresu zabezpieczeń wizyjnych. Łączymy przy tym innowacyjną technologię kamer z analizą obrazu wideo i otwartą platformą oprogramowania dla systemów zabezpieczeń oraz zarządzania informacjami, która ma charakter nadrzędny. Szczególnie znani jesteśmy z opatentowanej przez nas wieloprzetwornikowej technologii Panomera®.

W projektach monitoringu miejskiego np. duże obszary muszą być często monitorowane w precyzyjnie określonej rozdzielczości, przy możliwie niskich kosztach ogólnych i jak najmniejszej liczbie operatorów. Dzięki technologii Panomera® liczba potrzebnych kamer i koszty infrastruktury są wielokrotnie mniejsze. Przykładowo, w Kolonii jesteśmy w stanie objąć obserwacją powierzchnię prawie 9 tys. m2 z rozdzielczością co najmniej 200 pikseli/m przy użyciu jedynie 8 systemów Panomera®. Operatorzy mają przy tym wgląd w całą sytuację na zaledwie kilku ekranach i potrafią niezależnie od siebie przybliżyć pole akcji, nie tracąc przy tym rejestru całego zdarzenia.

Co jeszcze odróżnia wasze podejście od innych systemów?
Ważne jest to, aby uciec od systemu opartego jedynie na kamerach. Udaje się nam łączyć technologię Panomera® z różnymi, częściowo opartymi na sztucznej inteligencji funkcjami analizy obrazu wideo, takimi jak automatyczne przenoszenie do następnej kamery, liczenie osób itp. W rezultacie otrzymujemy zupełnie nową jakość obserwacji, którą nazywamy 3D Smart Viewing.

Policja, lotniska, stadiony sportowe, firmy logistyczne i przemysł na całym świecie stosują obecnie nasze rozwiązania. Klienci relacjonują, że osiągają teraz swoje cele w zakresie bezpieczeństwa znacznie skuteczniej niż w przypadku systemów konwencjonalnych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Proszę krótko nakreślić naszym Czytelnikom, jakie są Pana zadania w Polsce?
Tworzę interfejs komunikacyjny pomiędzy rynkiem polskim a firmą Dallmeier electronic w Ratyzbonie. Ważną częścią mojej pracy jest prezentacja technologii i rozwiązań Dallmeier klientom końcowym i decydentom. Chętnie udostępniamy zestaw demonstracyjny naszej technologii, aby uświadomić zainteresowanym jej zalety. Dzięki naszemu innowacyjnemu podejściu do planowania 3D jesteśmy w stanie z wyprzedzeniem dostarczyć klientom bardzo dokładną symulację naszych rozwiązań w ich środowisku.
Moim kolejnym kluczowym zadaniem jest towarzyszenie klientowi – począwszy od wstępnych konsultacji, poprzez planowanie i projektowanie, aż po implementację i eksploatację oraz wsparcie techniczne.

Dziękujemy bardzo za rozmowę, życzymy Panu wielu sukcesów na rynku polskim!

Dallmeier electronic
Bahnhofstr. 16, 93047 Regensburg, Niemcy
tel +49 151 58204199
www.dallmeier.com