Strona główna Bezpieczne miasto Dozór wizyjny w ruchu drogowym

Dozór wizyjny w ruchu drogowym

Zdolność do wykrywania incydentów drogowych i utrzymania płynności ruchu drogowego weszła na nowy poziom. Wszystkie kamery serii WiseNet X firmy Hanwha Techwin (poprzednio: Samsung) zostały zintegrowane z systemem automatycznego, rozproszonego wykrywania incydentów drogowych firmy Sprinx Technologies (Automatic Incident Detection and Traffic Data Collection – AID).

Rozwiązania AID wykorzystują algorytmy inteligentnej analizy zawartości obrazu, by szybko powiadamiać operatorów w centrum nadzoru o incydentach związanych z ruchem drogowym czy tworzeniem się korków. To doskonałe narzędzie dostarczające jednocześnie statystyki ruchu związane z klasyfikacją pojazdów, ich zliczaniem oraz rejestracją przepływu. Dzięki funkcji Origin-Destination Matrix (OD) ruch drogowy w centrach miast, na skrzyżowaniach i rondach, może być monitorowany z dokładnością do poszczególnych pasów ruchu. Możliwe jest również wykrywanie pojazdów poruszających się w nieprawidłowym kierunku, a także detekcja dymu w tunelach.
Technologiczny lider

Jednym z najważniejszych aspektów wyrażających naszą myśl przewodnią „ROZWIJAMY SIĘ DZIĘKI ZAUFANIU” jest praca z innowacyjnymi firmami partnerskimi, takimi jak Sprinx Technologies, które podobnie jak Hanwha Techwin, są liderami rynkowymi i ekspertami w branżach, w których działają – powiedział Tim Biddulph, Head of Product and Solutions w Hanwha Techwin Europe.
W całej Europie zwiększa się zapotrzebowanie na rozwiązania dozoru wizyjnego, które mają pracować w projektach związanych z infrastrukturą krytyczną, do których zaliczamy monitorowanie sytuacji w tunelach drogowych. Partnerska współpraca ze Sprinx Technologies podkreśla naszą zdolność do dostarczania światowej klasy rozwiązań, które są łatwe w implementacji i praktycznym wykorzystaniu. To kolejny, doskonały przykład obrazujący sposób, w jaki poszukujemy nowych zastosowań naszych kamer WiseNet, stosując technologię otwartej platformy. Dzięki niej są one w stanie wytworzyć dodatkowe korzyści wynikające z wykorzystywania kamer przemysłowych przez naszych klientów – kontynuuje Tim Biddulph.

WiseNet X
Sztandarowym produktem są kamery WiseNet X wyposażone w najnowszy procesor DSP piątej generacji, przetwarzający dane wideo dwa razy szybciej w porównaniu do typowych kamer HD. Wyposażono je również w trzykrotnie większą pamięć umożliwiającą wydajne działanie algorytmów zaawansowanej analizy wideo i sygnałów audio.

Najważniejsze funkcjonalności w monitoringu ruchu drogowego
Kamery serii WiseNet X wyróżnia funkcja WDR pozwalająca na uzyskanie obrazów o dynamice nawet 150 dB bez artefaktów związanych z ruchem obiektów w polu widzenia kamery. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie obiektywów możliwe jest pozyskiwanie żywych, kolorowych obrazów scen nawet przy bardzo słabym oświetleniu zewnętrznym, bez potrzeby stosowania doświetlenia promieniowaniem IR. Modele XNB-8000 i XNB-6000 zostały wyposażone w czujniki przyspieszenia pozwalające na stabilizację obrazu i wyeliminowanie wpływu na obraz podmuchów wiatru czy wibracji obecnych w miejscu instalacji kamery.

Modele kamer o rozdzielczościach 2 i 5 Mpix stanowią kluczową linię produktów w ofercie Hanwha Techwin, której bogactwo modeli umożliwia wybór produktów najlepiej pasujących do konkretnego projektu systemu dozoru wizyjnego, w tym aplikacji pracujących w nadzorze infrastruktury krytycznej.
Oferta wytwarzanych przez Hanwha Techwin kamer dozorowych IP obejmuje również zaawansowane kamery serii P, z procesorem WiseNet III, charakteryzujące się bardzo wysoką rozdzielczością obrazu 4K (do 12 megapikseli) oraz bogate w funkcje kamery serii ekonomicznej – WiseNet Q o rozdzielczości 2 i 4 megapikseli. W portfolio są także analogowe kamery WiseNet HD+ zdolne do dostarczania obrazów full HD 1080p, wykorzystujące istniejącą w obiekcie infrastrukturę systemów CCTV standardowej rozdzielczości.

Hanwha Techwin Europe
ul. 1-go Maja 38/39
71-627 Szczecin
www.hanwha-security.eu