Strona główna Telewizja Dozorowa FLIR Saros – kamera termowizyjna i tradycyjna w jednej obudowie plus...

FLIR Saros – kamera termowizyjna i tradycyjna w jednej obudowie plus dodatkowe funkcje

Ochrona obwodowa i monitorowanie terenów otwartych to temat ważny dla wszystkich instytucji, które priorytetowo traktują zabezpieczenie dużych powierzchni i znajdującego się na nich mienia. Wydaje się to dość proste w realizacji, jednak jeśli przeanalizować możliwe scenariusze naruszeń i rodzaje realnych zagrożeń, okazuje się, że skuteczne zabezpieczenie danego obiektu stanowi nie lada wyzwanie.

FLIR Systems (FLIR) opracował kamerę Saros przeznaczoną do ochrony obwodowej, która może sprostać wielu wymaganiom. To kompaktowe rozwiązanie łączące w jednym urządzeniu technologię termowizyjną z technologią światła widzialnego oraz analityką wizji obejmujące:

 • przetwornik termowizyjny,
 • przetwornik światła widzialnego o rozdzielczości 1080p lub 4K,
 • oświetlacze LED w zakresach bliskiej podczerwieni i światła widzialnego,
 • analitykę wideo.

Całość zamknięto w kompaktowej obudowie, łącząc różne funkcjonalności i minimalizując liczbę wymaganego dodatkowo sprzętu.

Tradycyjne systemy alarmowe stosowane w ochronie obwodowej nie są tanie podczas wdrażania, montażu czy w trakcie późniejszego użytkowania, a możliwy odsetek fałszywych alarmów, zależnie od stosowanej technologii, może być znaczny. Projektując system, należy mieć świadomość tego, że kamery światła widzialnego w ochronie obwodowej są narażone na różne czynniki zakłócające, takie jak deszcz, mgła czy nawet próby oślepienia kamery przez odbite promienie słoneczne. Aby je wyeliminować, rozwiązanie FLIR Saros wykrywa potencjalnego intruza z wykorzystaniem termowizji i zaawansowanej analityki obrazu, a weryfikację tego zdarzenia ułatwia kamera światła widzialnego o rozdzielczości nawet 4K doświetlana przez oświetlacze LED emitujące w paśmie światła widzialnego i bliskiej podczerwieni. W najbardziej zaawansowanym modelu do dyspozycji jest 6 rdzeni termicznych połączonych w matrycę o łącznym poziomym kącie widzenia minimum 270° i dodatkowo 3 moduły kamerowe 4K każdy, oferujące sumaryczną rozdzielczość nawet 24 Mpix. Rozwiązanie to idealnie nadaje się do nadzorowania otwartych terenów o zróżnicowanej powierzchni.

FLIR Saros, bazując na czterech technologiach, dostarcza służbom mundurowym i ratowniczym dokładnie zlokalizowane, zweryfikowane alarmy oraz sprawdzone dane (bez względu na słabe oświetlenie czy niesprzyjające warunki atmosferyczne). W efekcie czas reakcji i interwencji zostaje skrócony, co zapobiega utracie sprzętu, towarów czy klientów. Ponadto większy zasięg monitorowanego obszaru pozwala zmniejszyć liczbę potrzebnych urządzeń.

Zastosowanie kamer FLIR Saros zapewnia:

 • całodobowy monitoring bez konieczności stosowania dodatkowych kamer tradycyjnych,
 • dwukierunkowe audio w czasie rzeczywistym,
 • możliwość integracji z czujnikami alarmowymi poprzez wejścia I/O,
 • działanie prewencyjne z użyciem oświetlenia światłem białym,
 • zmniejszenie liczby fałszywych alarmów, zachowując dobrą wykrywalność i klasyfikację,
 • identyfikację niechcianych przedmiotów i obiektów,
 • integrację z centralnymi platformami monitoringu i systemami zarządzania wideo.

Dzięki kompaktowej budowie i połączeniu wielu technologii w jednym urządzeniu FLIR Saros jest rozwiązaniem atrakcyjnym pod względem technologicznym i ekonomicznym. Kamera jest łatwa i szybka w montażu, minimalizuje wydatki na infrastrukturę i zwiększa wydajność wdrażania. To idealna propozycja jako skuteczna alternatywa dla tradycyjnych metod ochrony perymetrycznej. Rozwiązania FLIR Saros z pewnością zostaną docenione również przez centra monitoringu, stosujące niezawodne, nowoczesne metody weryfikacji wizyjnej.

Linc Polska
ul. J. Hallera 6-8, 60-104 Poznań
tel. 61 839 19 00
info@linc.pl www.linc.pl