Strona główna Sygnalizacja Pożarowa HOCHIKI i NSC – nowe systemy detekcji pożaru w ofercie Miwi Urmet

HOCHIKI i NSC – nowe systemy detekcji pożaru w ofercie Miwi Urmet

Firma Miwi Urmet jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce systemów sygnalizacji pożarowej firm Hochiki oraz NSC.

Hochiki Corporation założona w 1918 r. w Japonii należy do światowych liderów w produkcji systemów sygnalizacji pożarowej i oświetlenia awaryjnego. Podczas ponad 100-letniej działalności firma wprowadziła na światowy rynek szereg innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. Produkty Hochiki stały się wyznacznikiem wysokiej funkcjonalności oraz najwyższej niezawodności. Obecnie Hochiki jest niezależną międzynarodową spółką giełdową zatrudniającą ponad 1700 pracowników w pięciu zakładach produkcyjnych, posiadającą 31 biur sprzedaży i 18 spółek zależnych. Globalny obrót firmy przekracza 530 mln USD rocznie. Firma inwestuje w technologie innowacyjne, aby wyznaczać rynkowe trendy i spełniać wymagania klientów.

Regionalne centra produkcyjne w Japonii, Europie i w Stanach Zjednoczonych zapewniają najwyższą jakość oraz dbają o zgodność oferowanych produktów z wymaganiami lokalnych rynków i obowiązującymi regulacjami (m.in. VdS w Niemczech oraz LPCB w Wielkiej Brytanii). Dzięki temu produkty Hochiki są wykorzystywane w wielu prestiżowych obiektach w ponad 80 krajach na całym świecie.

Portfolio produktów Hochiki jest bogate i obejmuje niemal całe spektrum urządzeń stosowanych w systemach sygnalizacji pożarowej, oświetlenia awaryjnego oraz profesjonalnej detekcji zalania. Większość urządzeń firmy ma certyfikaty VdS.

Urządzenia inteligentne (protokół ESP)

Asortyment adresowalnych inteligentnych urządzeń ESP obejmuje różnorodne czujki o wysokiej wydajności, szeroki wybór modułów wejść i wyjść, a także urządzenia pomocnicze, łatwe w uruchomieniu i konserwacji. Protokół ESP zapewnia wysoką integralność w ramach całej gamy urządzeń i kompatybilnych central.

Wśród urządzeń ESP są:

 • czujki dymu, ciepła oraz wielosensorowe,
 • wielosensorowa czujka z detekcją CO i COHb (tlenku węgla i hemoglobiny) oferująca aż 24 tryby pracy do wyboru, w zależności od miejsca zastosowania,
 • czujki ciepła z obudową o klasie IP67,
 • ręczne ostrzegacze pożarowe do zastosowań wewnątrz oraz na zewnątrz budynków,
 • czujki liniowe dymu FIREBEAMxtra o zasięgu do 160 m, z automatyczną regulacją mechaniczną i sterownikiem umożliwiającym obsługę czujki z poziomu gruntu,
 • adresowalne sygnalizatory optyczne, akustyczne oraz akustyczno-optyczne, z regulowaną głośnością i 51 różnymi tonami sygnalizacji (do wyboru przez użytkownika) oraz możliwością zastosowań zewnętrznych (IP65),
 • adresowalne sygnalizatory akustyczne i optyczno-akustyczne w gniazdach czujek,
 • szeroka gama modułów wejść/wyjść, m.in. moduł do sterowania sygnalizatorów konwencjonalnych, z przekaźnikami 230 V, do sterowania linii konwencjonalnych; moduły są dostępne jako mikromoduły (do instalacji w innych urządzeniach), w tradycyjnych obudowach oraz w obudowach na szynę DIN,
 • moduły do urządzeń bezprzewodowych FIREwave,
  szeroka gama urządzeń z certyfikatami MARINE oraz SIL2.

Urządzenia konwencjonalne (CDX)

Asortyment urządzeń Hochiki CDX obejmuje bardzo szeroki zakres produktów mających zastosowanie w większości konwencjonalnych systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów bezpieczeństwa (dzięki szerokiemu zakresowi napięć 9,5–30 V DC). Oprócz wielu rodzajów czujek dymu i ciepła ta seria urządzeń zawiera również czujki płomienia oraz liniowe czujki dymu, ręczne ostrzegacze pożarowe oraz sygnalizatory.

Urządzenia iskrobezpieczne (CDX IS)

Firma Hochiki oferuje również szeroką gamę urządzeń w wykonaniu iskrobezpiecznym – czujki dymu, ciepła, płomienia, ręczne ostrzegacze pożarowe oraz bariery iskrobezpieczne.

Czujki zasysające FIRElink

FIRElink to system bardzo wczesnej detekcji dymu oparty na technologii zasysania powietrza z chronionej przestrzeni. Składa się z detektora laserowego oraz systemu rur wraz z akcesoriami do próbkowania powietrza. Ze względu na najwyższą skuteczność wykrywania dymu w bardzo wczesnej fazie jego wystąpienia system FIRElink jest przeznaczony do ochrony takich obszarów, jak serwerownie, pomieszczenia czyste, magazyny i chłodnie. Sygnalizuje detekcję najmniejszego śladu dymu.
Wszystkie detektory FIRElink mają certyfikat na zgodność z EN54-20:2006, klasy A, B i C.

Systemy bezprzewodowe FIREwave

FIREwave Hochiki podnosi bezprzewodową detekcję i sygnalizowanie pożaru na nowy poziom niezawodności i elastyczności. Ten hybrydowy system wykorzystuje najnowszą technologię bezprzewodową zapewniającą szybką, a przy tym ekonomiczną pożarową instalację alarmową, minimalnie ingerującą w otoczenie. Idealnie nadaje się do ochrony obiektów zabytkowych, odległych miejsc i każdego projektu, w którym instalacja okablowania przeciwpożarowego jest zbyt trudna, droga lub zabroniona.

Szeroką ofertę systemów sygnalizacji pożarowej uzupełnia linia produktów oświetlenia awaryjnego FIREscape oraz system detekcji zalania LEAKalarm.

Do współpracy z urządzeniami Hochiki firma Miwi Urmet proponuje centrale firmy NSC

Firma NSC to niemiecki producent zaawansowanych central sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem. W ofercie są dostępne dwie serie central – Solution F1 oraz Solution F2.
Seria Solution F1 jest dedykowana do większych obiektów, centrale umożliwiają obsługę ponad 2200 urządzeń adresowalnych oraz pracę sieciową do 128 central w sieci ARCNET. Seria Solution F2 jest dedykowana do mniejszych projektów (maks. 254 czujniki). Obie centrale współpracują z urządzeniami adresowalnymi firm Hochiki oraz Apollo, a także mają karty do obsługi linii konwencjonalnych i sterowania gaszeniem.

Solution F1:
Pełna obsługa protokołów Hochiki ESP i Apollo XP95/Discovery
Od 2 do 18 pętli w jednej standardowej obudowie
Nowoczesny dotykowy panel sterujący
Wyświetlacz graficzny LCD 240 x 64
Wbudowany zasilacz 24 V DC/4,2 lub 6,7 A
32-bitowy procesor o wysokiej wydajności
Pamięć flash 8 MB i pamięć RAM 8 MB
8 programowalnych przycisków funkcyjnych
3 oddzielne wyjścia zasilania dla urządzenia transmisji alarmów i sygnalizatorów, z możliwością rozbudowy
2 monitorowane linie konwencjonalne
16 programowalnych wyjść cyfrowych
8 monitorowanych (monitorowanie rozwarcia) wejść cyfrowych
4 programowalne wyjścia przekaźnikowe
Wejścia i wyjścia mogą być rozbudowane za pomocą dostępnych kart rozszerzeń
Dostępne karty i moduły do sterowania systemami gaszenia
Pamięć zdarzeń ostatnich 10 tys. komunikatów
Redundantny interfejs RS-485
3x interfejsy RS-232

 

Solution F2:
Pełna obsługa protokołów Hochiki ESP i Apollo XP95/Discovery
Od 1 do 2 pętli
Wyświetlacz graficzny LCD 240 x 64
Wbudowany zasilacz 24 V DC/2,5
lub 3,5 A
2 programowalne przyciski funkcyjne
250 stref
2 oddzielne wyjścia zasilania do urządzenia transmisji alarmów i sygnalizatorów, z możliwością rozbudowy
8 programowalnych wyjść cyfrowych
3 programowalne wyjścia przekaźnikowe
4 wejścia cyfrowe
2 wyjścia zasilające ogólnego przeznaczenia
Wejścia i wyjścia mogą być rozbudowane za pomocą dostępnych kart rozszerzeń
Dostępne karty i moduły do sterowania systemami gaszenia
Pamięć zdarzeń ostatnich 3000 komunikatów
Interfejs USB do konfiguracji z komputera PC
Dostępny interfejs RS-485
2 interfejsy RS-232

Miwi Urmet
ul. Pojezierska 90a
91-341 Łódź
miwi@miwiurmet.pl
www.miwiurmet.pl