Strona główna Telewizja Dozorowa Honeywell – inteligentna analityka IntrusionTrace ciągle na szczycie!

Honeywell – inteligentna analityka IntrusionTrace ciągle na szczycie!

Analityka IntrusionTrace marki Honeywell jest kompatybilna z większością popularnych na rynku kamer (IP, termowizyjnych i analogowych). Oznacza to, że można ją zastosować zarówno w istniejących, jak i nowych systemach monitoringu wizyjnego. Detekcja intruza może być zainstalowana na inteligentnym rejestratorze (bramce wideo) z rodziny FastTrace marki ADPRO by Honeywell.

Analityka IntrusionTrace wykrywa obiekty, ich wielkość i prędkość poruszania się oraz przebyty dystans. Te cechy sprawiają, że nie jesteśmy uzależnieni od rozpoznania typu obiektu (człowiek czy pojazd), a jedynie od jego wielkości. Taka koncepcja wymaga mniejszej liczby pikseli na cel niż w przypadku konieczności rozpoznania/identyfikacji obiektu. Pozwala to na realne zwiększenie dystansu działania analityki przy identycznych warunkach środowiskowych w porównaniu do analityk opartych na klasyfikacji/identyfikacji np. wbudowanych w kamerach. W praktyce oznacza to, że potrzebujemy mniej kamer do zabezpieczenia danego obiektu, czyli generujemy oszczędności.

Ponadto analitykę IntrusionTrace można skonfigurować pod kątem danego obiektu i/lub zmieniające się warunki, co przekłada się na zwiększenie skuteczności działania i zminimalizowanie liczby fałszywych alarmów.

Analityka IntrusionTrace jest wykorzystywana do zdalnej wideoweryfikacji zdarzeń alarmowych w Centrach Monitoringu. W przypadku zidentyfikowania zagrożenia to operator może decydować o dalszych działaniach, podejmując ostateczną decyzję. To rozwiązanie sprawdza się w praktyce.

Więcej na: www.linc.pl