Strona główna Telewizja Dozorowa i-PRO EMEA przejmie jednostki biznesowe działu security firmy Panasonic

i-PRO EMEA przejmie jednostki biznesowe działu security firmy Panasonic

Logo i-PRO na tle sylwetek ludzi

Firmy Panasonic Europe B.V. i Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) w czerwcu br. ogłosiły przejęcie jednostek biznesowych European Security i Industrial Medical Vision (IMV), obecnie należących do PSCEU, przez nowo założoną niezależną firmę i-PRO EMEA B.V. (i-PRO EMEA), która oficjalnie rozpoczęła działalność 1 października 2021 roku i będzie stanowiła część zlokalizowanej w Japonii spółki Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. (PIPS).

Historia i początki

Security i IMV stanowią część firmy Panasonic Connected Solutions Company. Jednostki te mają niemal 60 lat doświadczenia w opracowywaniu systemów zabezpieczeń i sprzętu medycznego. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach i pionierskich technologiach dostosowanych do potrzeb i wymagań rynku, firma stworzyła produkty wyróżniające się niewiarygodną jakością obrazu i solidnością, które zapewniły jej pozycję lidera na rynku europejskim.

W ramach zmian strategicznych wprowadzanych w PSCEU firmy Panasonic i PIPS zdecydowały się na transfer biznesowy i założenie nowej spółki pod nazwą i-PRO EMEA. Celem jest kontynuowanie działalności i kultywowanie dziedzictwa stworzonego przez firmę Panasonic na przestrzeni ostatnich 60 lat.

Wizja przyszłości

Firma Panasonic rozwija działalność jednostek biznesowych Security i IMV w Europie we współpracy ze swoimi partnerami. Bardzo cenimy sobie bliskie i owocne relacje z nimi. Bez efektywnej sieci zaangażowanych partnerów sukces naszych jednostek biznesowych zajmujących się zabezpieczeniami i rozwiązaniami IMV nie byłby możliwy – powiedział Hiroyuki Nishiuma, dyrektor zarządzający PSCEU.

Od kiedy rozpoczęło się wdrażanie strategicznych zmian globalnych w jednostce PSCEU, poszukiwaliśmy firmy partnerskiej, która mogłaby kontynuować działalność naszych jednostek biznesowych zajmujących się systemami zabezpieczeń i rozwiązaniami IMV oraz wspomóc nasze działania zgodnie z wymaganiami obecnego rynku i klientów. Uznaliśmy, że najlepszym kandydatem, który z pewnością utrzyma wiodącą pozycję naszej firmy na rynku, będzie PIPS – dodaje H. Nishiuma.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowej placówki i-PRO w Europie. Otwarcie spółki i-PRO EMEA to ważny etap rozwoju i-PRO na skalę globalną – powiedział Masato Nakao, prezes zarządu i dyrektor generalny Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. Opracowujemy i dostarczamy naszym klientom produkty obejmujące różne innowacyjne rozwiązania. Za pomocą najnowocześniejszych technologii zwiększamy możliwości ludzkich zmysłów, aby uwieczniać najważniejsze momenty i umożliwiać działanie specjalistom mającym bezpośredni kontakt z klientami. To cel naszego istnienia w społeczeństwie. Aby móc urzeczywistniać filozofię „potęgi prawdy”, która jest wpisana w logo naszej firmy, zamierzamy nadal działać w sposób elastyczny, odważny i szczery – podsumowuje M. Nakao.

Siedziba główna i-PRO EMEA mieści się w Amsterdamie. Dotychczasowe kontakty biznesowe pozostają aktualne. Przejęcie firmy Panasonic przez i-PRO EMEA nie wpłynie na codzienną działalność.

Bezp. inf. prasowa