Strona główna Bezpieczne miasto Infrastruktura krytyczna i bezpieczne miasto

[FOTORELACJA] Infrastruktura krytyczna i bezpieczne miasto

CBC Poland – oddział japońskiego producenta urządzeń CCTV oraz Videotec – włoski producent specjalistycznych rozwiązań z tego sektora, w styczniu 2016 r. zorganizowały w Warszawie konferencję dla swoich partnerów z Polski. Tematyka spotkania koncentrowała się na zastosowaniu kamer Videotec w systemach dozorowych obiektów infrastruktury krytycznej i miejskich systemach monitoringu (Safe City).

Krzysztof Skowroński, CBC Poland Branch Manager, witając uczestników konferencji poinformował o przystąpieniu CBC Poland do elitarnego grona najlepszych dystrybutorów zrzeszonych w programie VIDEOTEC EXECUTIVE CLUB.
Nasze kontakty biznesowe z firmą Videotec trwają nieprzerwanie niemal od powstania polskiego oddziału firmy CBC Group. Cieszymy się z tego wyróżnienia, które oferuje wyjątkowe przywileje i korzyści, np. specjalną politykę rabatową, wsparcie przed- i posprzedażowe oraz wsparcie projektowe – podkreślił Krzysztof Skowroński.

Ofertę firmy Videotec przybliżył Emanuele Novello, Area Manager for Poland, omawiając przykładowe zastosowanie kamer w dozorze obiektów infrastruktury krytycznej i Safe Cities. Videotec od 1986r. projektuje i tworzy wysokiej jakości produkty dla branży CCTV, m.in. kamery PTZ oraz specjalistyczne obudowy do kamer. Firma dba o jakość swoich produktów, przed wprowadzeniem na rynek każdy model jest szczegółowo sprawdzany i testowany 24 godz./dobę przez 6 miesięcy.

Ulisse Radical full HD PTZ jest przeznaczony do pracy na zewnątrz. Doskonale sprawdza się w dozorze rozległych obszarów, granic państw i terenów pogranicza, w ochronie perymetrycznej (obwodowej) obiektów, portów morskich i lotniczych, autostrad czy obiektów wojskowych.
Kamera jest wstępnie skonfigurowana przez producenta. Po podłączeniu urządzenia do zasilania i sieci instalator dokonuje tylko kilku prostych ustawień, dostosowując parametry pracy do warunków otoczenia.

Ulisse Radical może pracować zarówno w dzień, jak i w nocy dzięki dwóm LED-owym oświetlaczom IR oświetlającym obszar do 300 m, w temperaturze od -40°C do 60°C. Jest wyposażona w obiektyw o 18- lub 33-krotnym zoomie optycznym (w zależności od modelu), z zaawansowanym układem regulacji ogniskowej i automatyczną regulacją ostrości, które umożliwiają szybkie uzyskanie właściwego pola widzenia oraz automatyczne dostosowanie się ostrości do obserwowanego obszaru. Dostępny jest też model z modułem termowizyjnym Ulisse Radical Thermal do dozoru obszarów nawet w zupełnej ciemności.
Kamera Ulisse Compact HD PTZ jest wyposażona w obiektyw zmiennoogniskowy o 30-krotnym zoomie optycznym, który umożliwia dokładne rozróżnienie szczegółów w obserwowanej scenie. Urządzenie świetnie sprawdza się w systemach monitoringu miejskiego, dozorze ruchu drogowego, na stadionach, w zakładach przemysłowych, na przejściach granicznych, w systemach ochrony obwodowej zakładów karnych lub obiektów wojskowych.
Do skutecznego dozoru nawet w całkowitej ciemności, pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych, np. w czasie mgły, deszczu czy przy dużym zadymieniu, zaprojektowano Ulisse Compact PTZ Thermal – urządzenie z dwoma modułami: optycznym i termowizyjnym.
Przykładem naszych największych realizacji jest monitoring Moskwy, gdzie zainstalowano 1500 kamer Ulisse Compact HD PTZ – mówi Emanuele Novello. – Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru tego modelu była obudowa odporna na środek, którym posypuje się ulice w tym mroźnym mieście. Praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w naszych kamerach jest wbudowana w przednią szybę obudowy wycieraczka, która zapewnia czystość w każdych warunkach atmosferycznych.
Potwierdzeniem prezentacji teoretycznych był pokaz działania kamer na żywo. Rozwiązania praktyczne i możliwości zintegrowanych głowic PTZ Ulisse Compact HD oraz Ulisse Radical prezentował Daniele Bottini, Technical Support Engineer, łącząc się z kamerami zainstalowanymi na dachu siedziby firmy Videotec. Zarządzanie pracą głowicy i korzystanie z funkcji pan/tilt/zoom – mimo niezbyt szybkiego łącza – nie sprawiało kłopotów. Nawet przy dużym przybliżeniu można było łatwo sterować kamerą. Precyzja ustawień dochodząca do 0,02° ma duże znaczenie przy ustawianiu presetów, dzięki czemu nawet przy dużym zoomie nie „gubi się” właściwego punktu obserwacji.

Dobrym przykładem zastosowania rozwiązań Videotec jest system Crisp Safe City (Critical Infrastructure Protection) zaprezentowany przez Jie Fourmont z niemieckiej firmy Digivod. Mariaż obu firm zaowocował stworzeniem w ośmiu izraelskich miastach kompletnego systemu znanego jako „Bezpieczne Miasto”. Jie Fourmont omawiała, krok po kroku, jak operator obsługuje zdarzenia alarmowe i jak przydatne mogą być informacje uzyskane z systemu Crisp.
Część oficjalną spotkania, które miało miejsce w nietuzinkowych wnętrzach ApartHotel, zwieńczył poczęstunek we włoskim stylu oraz degustacja wina z regionu Vicenza. Obie firmy zapowiedziały kolejne spotkania.

CBC (Poland) Sp. z o.o.
ul. Anny German 15
01-794 Warszawa
tel.: 22 633 90 90,
faks: 22 633 90 60
cbc@cbcpoland.pl    www.cbcpoland.pl