Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Innowacyjny system do weryfikacji paszportów covidowych

Innowacyjny system do weryfikacji paszportów covidowych

Przyszłość firm i instytucji w czasach pandemii

Żyjemy w czasach, kiedy wymóg weryfikacji statusu epidemicznego obywateli może stać się faktem. Coraz więcej instytucji staje przed dylematem, czy i jak sprawdzać ważność tzw. paszportów covidowych osób chcących wejść do obiektu, by było to szybkie i zarazem ekonomiczne. Jak zwykle z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna zaawansowana technologia.

Nowatorski system weryfikacji paszportów covidowych od DFE Security to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające weryfikację kodów QR z zapisaną informacją o statusie zdrowotnym danej osoby.

System, który jest autorskim rozwiązaniem DFE Security, składa się z bezobsługowych (bezdotykowych) multiczytników oraz zainstalowanej na nich specjalnej aplikacji. To rozwiązanie, w połączeniu z drzwiami automatycznymi lub bramkami kontroli dostępu, pozwala na automatyczne weryfikowanie kodów QR certyfikatów szczepionkowych oraz automatyczne przydzielanie dostępu do strefy bądź obiektu osobie zaszczepionej.

System działa bez konieczności obsługi przez osobę z personelu czy pracownika ochrony. Wystarczy zbliżyć kod QR do ekranu urządzenia. Czytnik zeskanuje kod i wyświetli komunikat – zielony o przydzieleniu dostępu, gdy szczepienie jest ważne, lub czerwony o braku możliwości wejścia w przypadku, gdy szczepienie straciło ważność.

Niewątpliwą zaletą tego innowacyjnego rozwiązania jest jego szybkość oraz automatyczność działania. System jest samoobsługowy, nie wymaga obecności personelu ochrony. Istotną korzyścią jest również bezdotykowość weryfikacji. Opracowane rozwiązanie jest prostym sposobem na spełnienie wymogów służb epidemiologicznych w pandemicznej rzeczywistości.

Opcją może być pomiar temperatury ciała osoby chcącej uzyskać dostęp do obiektu bądź strefy. Dzięki wbudowanej kamerze podczerwieni czytnik bezkontaktowo i automatycznie mierzy temperaturę osoby. Urządzenie wyświetla na ekranie wynik pomiaru i gdy jest w normie, przydziela dostęp. Jeśli natomiast jest podwyższona, wejście pozostaje zablokowane.

System znajduje zastosowanie w placówkach medycznych, na uczelniach, w zakładach produkcyjnych, podczas imprez masowych oraz w miejscach związanych z transportem, takich jak lotniska czy dworce kolejowe. Bardzo dobrze sprawdza się też w sklepach, restauracjach, klubach fitness, kinach, bankach hotelach czy biurowcach.

Rozwiązanie zostało oparte na technologii wielofunkcyjnych czytników MK Mini oraz MK Midi Android i może stanowić część oferowanych przez DFE Security rozwiązań na czas pandemii – EPIDEMIA SECURITY. Mają one na celu jak najlepsze i efektywne zabezpieczenie przedsiębiorstw i obiektów przed skutkami pandemii oraz umożliwienie dalszego bezpiecznego funkcjonowania. Wspomagają działania prewencyjne, pozwalając na dostosowanie do wymogów i limitów wprowadzanych przez władze i służby epidemiologiczne. EPIDEMIA SECURITY to, oprócz systemów kontroli paszportów covidowych, systemy do pomiaru temperatury ciała, system liczenia osób 3D oraz kompleksowe rozwiązania z bramkami kontroli dostępu.

Wszystkie rozwiązania z zakresu kontroli wejścia i sterowania dostępem do obiektów są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Firma DFE Security zapewnia doradztwo i pomoc wykwalifikowanej i doświadczonej kadry na każdym etapie. Oferuje wysoką jakość i niezawodność urządzeń, a także niestandardowe designerskie rozwiązania.

DFE Security
ul. Polska 25
00-703 Warszawa
tel. 22 622 22 73
www.dfes.pl