Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Inwestycja w bezpieczeństwo: jak Ajax chroni szkoły i przedszkola w Mariupolu

Inwestycja w bezpieczeństwo: jak Ajax chroni szkoły i przedszkola w Mariupolu

W Mariupolu (Ukraina) do szkół i przedszkoli uczęszcza 51 000 dzieci. Umożliwia to ogromna infrastruktura, ponad sto budynków dla dzieci i personelu. Do niedawna były one chronione przez osoby bez specjalistycznego przeszkolenia.

Teraz w placówkach oświatowych Mariupola zainstalowano 167 systemów alarmowych Ajax, którymi pracownicy mogą sterować za pomocą smartfonów. 114 szkół i przedszkoli jest chronionych przed wtargnięciami i zalaniem. W razie alarmu na miejsce przyjeżdża uzbrojony patrol policji.

Dlaczego szkoły i przedszkola potrzebują inteligentnych systemów alarmowych

Są to instytucje komunalne, a ich ochrona kosztuje miasto 38 mln hrywien rocznie (1,4 mln USD). Strażnicy mogą odstraszyć przypadkowego łobuza, ale poradzenie sobie z zaplanowaną kradzieżą stanowiłoby problem. Potrzebny był profesjonalny system spełniający precyzyjne wymagania bezpieczeństwa.

Co wzięto pod uwagę przy wyborze systemu

Czujnik MotionCam wysyła zdjęcie w przypadku alarmu

Rozwiązanie tego problemu od pięciu lat stanowiło wyzwanie dla administracji miasta. Profesjonalne systemy alarmowe wydawały się odpowiednim rozwiązaniem. Jednak w tamtych czasach system alarmowy był postrzegany jako skomplikowany system okablowania, trudny i kosztowny do wdrożenia. Ważną kwestią była cena: nowy system nie może kosztować więcej niż wynajęcie ochrony. System nie powinien wymagać prac budowlanych podczas instalacji (naprawy wpłynęłyby na koszt projektu). Inwestowanie w niecertyfikowaną technologię również byłoby nierozsądne. Wreszcie, system będzie wykorzystywany przez pracowników szkół i przedszkoli, więc powinien być prosty w obsłudze i codziennej eksploatacji. Sformułowano klarowne wymagania przetargowe.

System alarmowy powinien:

  • chronić przed wtargnięciem, powiadamiać o zalaniu;
  • być połączony z aplikacją mobilną, dzięki której pracownicy mogą zarządzać systemem i otrzymywać powiadomienia, jeśli coś się stanie;
  • łączyć się z policyjną stacją monitorowania, aby w razie alarmu na miejsce przybył uzbrojony patrol;
  • być mało wymagający w utrzymaniu, działać na zasilaniu bateryjnym przez lata.
Dyrektor może uzbroić szkołę nie tylko za pomocą aplikacji, lecz także korzystając z klawiatury dotykowej KeyPad

Dlaczego Ajax

System nie tylko spełnia wszystkie wymagania, ale ma trzy ważne zalety:

  1. Uznanie międzynarodowych ekspertów ds. bezpieczeństwa.
  2. Rozwiązanie na lata. Nie trzeba przeznaczać środków na zakup dodatkowego sprzętu. Oprogramowanie sprzętowe jest aktualizowane drogą radiową.
  3. Szybka obsługa. Ajax jest w pełni opracowany i produkowany na Ukrainie, a serwis wsparcia technicznego jest dostępny non-stop (24/7/365).

Jak działa system, kto zarządza bezpieczeństwem i jak monitorowane są alarmy dowiesz się klikając na link.