Strona główna Telewizja Dozorowa Kamery Hikvision w transporcie

Kamery Hikvision w transporcie

Firma Hikvision ma obecnie bardzo mocną pozycję na rynku transportu, a z roku na rok przybywa jej wdrożeń w Polsce i na świecie, co potwierdza wysoką jakość produktów marki.

Kamery mobilne

Mobilne systemy pokładowe oferowane przez Hikvision poszerzają obszar tradycyjnych zastosowań dozoru wizyjny o bezprzewodowe środowiska transportowe. Dostępne są rozwiązania zarówno analogowe, jak i IP oraz szeroka gama wybranych produktów dopasowanych do konkretnych potrzeb. Zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach środowiskowych (wibracje, kurz, zmienne temperatury) systemy te charakteryzują się sprawdzoną na rynku wydajnością, a jakość nagrań pozwala na ich wykorzystane jako materiał dowodowy w takich sytuacjach, jak kradzieże kieszonkowe czy wypadki drogowe.

W momencie zgłoszenia incydentu, który wymaga przeprowadzenia dochodzenia, operatorzy systemu mogą uzyskać bezprzewodowy dostęp do materiału filmowego za pośrednictwem sieci komórkowej, bezpośrednio z mobilnych sieciowych rejestratorów wideo, i natychmiast obejrzeć zarejestrowany materiał w centrum monitoringu. Nagrania mogą być również eksportowane do organów ścigania prowadzących dalsze dochodzenie.
Hikvision wykracza poza zapisy i dowody, wyposażając swoje produkty mobilne w inteligentne aplikacje, takie jak rozpoznawanie twarzy i liczenie osób, które przetwarzają i analizują potężne ilości danych wizyjnych.

Różnorodność oferty

Hikvision ma w ofercie duży wybór modeli kamer dedykowanych do zastosowań transportowych. Wśród nich są modele pokładowe, które doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz pojazdu, monitorując pasażerów, jak i w obserwacji szlaków i sytuacji na zewnątrz. Dostępne są również kamery zewnętrzne, tzw. lusterkowe, instalowane po prawej i lewej stronie kierowcy do obserwacji tego, co dzieje się po obu stronach autobusu lub pociągu. Ponadto dostępny jest odrębny moduł cofania montowany na autobusach.

Niezawodność

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem kamer Hikvision jest ich wysoka niezawodność. Jest to szczególnie ważne we wdrożeniach transportowych. Po pierwsze dlatego, że konieczność serwisowania urządzeń w pojeździe znajdującym się często na drugim końcu kraju jest kosztowne i czasochłonne. Po drugie, by nie utracić zaufania klienta, który chce mieć sprawny tabor.

Certyfikaty

Na rynku transportowym bardzo istotne są specjalistyczne certyfikaty stosowanych urządzeń. Kamery Hikvision mają wszystkie wymagane homologacje do zastosowań automotive, a na rynku kolejowym certyfikaty na zgodność z normą PN-EN 50155:2017 Zastosowania kolejowe. Wyposażenie elektroniczne stosowane w taborze i normą EN 45545 dotyczącą ochrony przeciwpożarowej, co ma gwarantować bezpieczeństwo osób i urządzeń stosowanych w kolejnictwie.

W tym segmencie rynku bardzo istotne jest wsparcie partnerów na wszystkich etapach wdrożenia, od projektu, przez instalację, po obsługę posprzedażową. Dbamy o ciągły rozwój oferowanych produktów, jesteśmy otwarci na współpracę z klientami, aby dostosować parametry kamer do ich określonych wymagań. I właśnie to oraz elastyczność i niezawodność naszych rozwiązań uczyniło nas liderem rynku w sektorze zabezpieczeń w transporcie – mówi Piotr Świder, Business Development Manager w Hikvision Polska.

Optymalizacja ruchu drogowego

Druga grupa produktów bezpośrednio powiązanych z rynkiem transportowym jest odpowiedzią na problemy związane ze wzrostem liczby użytkowanych samochodów, w czego efekcie infrastruktura drogowa staje się coraz bardziej obciążona. Większa liczba pojazdów przyczynia się do powstawania zatorów, frustracji kierowców i opóźnień, co z kolei prowadzi do łamania przepisów ruchu drogowego, a nawet podnosi wskaźniki wypadków. Wszystko to stanowi złożone wyzwanie dla służb, które muszą zaprowadzić porządek w tym chaosie, m.in. planistów miejskich, zespołów monitorujących drogi i służb ratowniczych. Potrzebne są rozwiązania, które podnoszą świadomość, eliminują złożoność i zmniejszają nakład pracy.

Kluczowe cele pozostają te same – utrzymanie bezpiecznego odpowiedzialnego ruchu na drodze, optymalizacja wykorzystania dostępnych zasobów transportowych i jak najszybsze reagowanie na zdarzenia drogowe.

Inteligentny system ruchu drogowego firmy Hikvision pozwala usunąć wąskie gardła – które od dawna stanowią problem dla użytkowników dróg i władz samorządowych w ich dążeniu do utrzymania płynności ruchu – i pomóc ludziom w dotarciu do celu w bardziej inteligentny i płynny sposób.

Automatyczne wykrywanie zdarzeń drogowych

Hikvision oferuje kompleksowe profesjonalne rozwiązanie do automatycznego wykrywania incydentów w takich krytycznych obszarach, jak autostrady, tunele i mosty, bazujące na inteligentnym przetwarzaniu materiału wizyjnego. Może szybko zaalarmować operatorów o incydentach, niezwłocznie wysyłając powiadomienia o zdarzeniach do platformy programowej Hikvision i systemów firm trzecich, jednocześnie automatycznie archiwizując klipy wideo ze zdarzeń. Oznacza to, że rozwiązanie to może przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków.

Optymalizacja przepływu ruchu

Inteligentne sterowanie sygnalizacją świetlną jest pomocne zarówno w zapobieganiu niepotrzebnemu spowalnianiu ruchu, jak i rozładowywaniu zatorów. Gdy na skrzyżowaniu tworzy się zator, kamery drogowe zliczają pojazdy przejeżdżające przez skrzyżowanie i oszacowują długość kolejek pojazdów w czasie rzeczywistym. Dzięki tym danym system może dostosować czas trwania zielonego i czerwonego światła, przywracając płynność ruchu we wszystkich kierunkach.

Systemy Traffic Flow zbierają informacje o natężeniu ruchu drogowego na najważniejszych skrzyżowaniach i autostradach i na tej podstawie dostarczają statystyki dotyczące przepływu ruchu, odstępów czasowych i przestrzennych, typów pojazdów i długości kolejek.

Analiza ruchu drogowego

Centrum zarządzania ruchem jest miejscem, w którym gromadzone są wszystkie dane. Na ich podstawie zespoły zarządzające ruchem monitorują zdarzenia w czasie rzeczywistym. Inteligentna natura rozwiązania oznacza, że mogą być rozpoznawane takie cechy dotyczące pojazdu, jak tablica rejestracyjna, marka, model, kolor i rodzaj. Synchronizacja wszystkich danych oznacza maksymalne wykorzystanie ich potencjału w realizacji scenariuszy ruchu drogowego, dzięki czemu pojazdy mogą poruszać się sprawniej i bezpieczniej. Urządzenia, oprogramowanie i integracja systemów Hikvision pozwalają podejmować istotne decyzje. Wiedza, działanie i bezpieczeństwo są na wyciągnięcie ręki.

Wykrywanie naruszeń przepisów ruchu drogowego

Ogromny ruch uliczny jest często uznawany za jeden z największych problemów współczesności. Jest powodem stresu, opóźnień, kolizji i wypadków. Z powodu utrudnień kierowcy często lekceważą przepisy drogowe, co pogłębia ogólne problemy.
Oferowane obecnie produkty Hikvision umożliwiają wykrywanie wszelkich naruszeń drogowych. Za każdym razem, gdy pojazd przejeżdża przez punkt kontrolny, kamera rejestruje jego obraz i charakterystyczne cechy. Dzięki temu można w porę podjąć niezbędne środki ostrożności. Sprawdzone w praktyce rozwiązanie Hikvision Intelligent Traffic Solution zapewni wszystkim użytkownikom dróg bezpieczniejszą, spokojną podróż.

Obserwuj nas na:
LinkedIn @Hikvision Poland
Facebook @HikvisionPoland
Webiste www.hikvision.com/pl/
Napisz do nas info.pl@hikvision.com

Hikvision Poland
ul. Żwirki i Wigury 16B,
02-092 Warszawa
info.pl@hikvision.com
https://www.hikvision.com/europe/