Strona główna HoReCa Komfortowy i bezpieczny hotel

Komfortowy i bezpieczny hotel

Dostęp do pokoju hotelowego za pomocą karty nie jest żadną nowością – wręcz przeciwnie, funkcjonuje to w praktycznie każdym hotelu. A zatem, czy oprócz tego, że elektroniczny klucz ma kompaktowe wymiary, możliwe są inne udogodnienia i funkcjonalności, wynikające z użytkowania takich kart?

Hotele, chcąc ze sobą konkurować, sięgają po coraz ciekawsze i nowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest zaawansowany system kontroli dostępu, dzięki któremu administratorzy zyskują jeszcze lepszą kontrolę nad tym, na jakich zasadach, kiedy i do jakich pomieszczeń udzielany jest dostęp konkretnym osobom – nie tylko gościom, ale także personelowi. Wszystko po to, aby goście czuli się w ich progach jak najlepiej, a personel pracował sprawniej i efektywniej. Zobaczmy, jak to działa w praktyce.

  • Podczas meldunku recepcjonista nadaje gościom dostęp do pokoju oraz np. parkingu hotelowego. Każdemu z gości tego samego pokoju może wydać spersonalizowaną kartę. W efekcie np. wstęp do sali konferencyjnej może mieć tylko ta osoba, która jest uczestnikiem odbywającego się tam sympozjum.
  • Po wejściu do windy z użyciem karty jej użytkownik będzie mógł wybrać jedynie przypisane do niej piętra. Oznacza to także koniec z „zabawami windą” urządzanymi przez najmłodszych gości.
  • Otwarcie kartą drzwi do pokoju automatycznie uruchamia zasilanie. Po zmroku może także włączyć światło – nie trzeba szukać uchwytu na kartę.
  • Wraz z zakończeniem pobytu karty gości „tracą ważność” i nie będą mogli oni wejść ponownie np. na basen.
  • Przejścia ewakuacyjne, strefy techniczne czy pomieszczenia obsługi są chronione przed dostępem nieuprawnionych osób.
  • Uprawnienia personelu mogą być nadawane/zmieniane w każdej chwili. Sprawdzi się to np. podczas codziennego przydzielania pokojówkom rejonu do sprzątania.

Wszystkie wymienione możliwości oferuje system ACCO NET firmy SATEL. Jego unikalną cechą jest możliwość integracji z systemami alarmowymi INTEGRA i INTEGRA Plus. Dzięki temu wybrani pracownicy mogą za pomocą jednej karty nie tylko uzyskiwać dostęp, ale także sterować czuwaniem SSWiN w zintegrowanej strefie. I tak np. kierownik może zamknąć biuro i jednocześnie włączyć system alarmowy. Funkcjonalność ta może być udostępniana także gościom, aby podczas ich nieobecności pokoje były dodatkowo strzeżone.

Atutem ACCO NET jest skalowalność, tj. możliwość obsługi nieograniczonej liczby central KD. Dzięki temu system może pracować w bardzo dużym obiekcie hotelowym, a nawet nadzorować całą ich sieć. Także w przypadku rozbudowy istniejącej struktury, np. o nowe skrzydło, można je szybko objąć nadzorem systemu kontroli dostępu.

Wygodną obsługę systemu ACCO NET zapewnia aplikacja internetowa ACCO Web, do której dostęp można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie. Kilku operatorów jednocześnie może mieć szybki i wygodny wgląd w stan obiektów oraz przełączać się między nimi, jak również pomiędzy pojedynczymi strefami systemu. Każdy z budynków może mieć przypisaną mapę, z której poziomu dostępna jest zdalna obsługa pojedynczych przejść i podgląd obrazu z kamer IP.

ACCO Web umożliwia nie tylko dodawanie użytkowników oraz nadawanie i zmienianie ich uprawnień, dopasowując do potrzeb organizacji. Aplikacja udostępnia także tworzenie raportów dotyczących obecności, m.in. ze zliczaniem czasu pobytu gości lub pracy obsługi, monitorowaniem lokalizacji użytkowników i weryfikacji ścieżek, którymi się przemieszczali – dzięki temu można szybko sprawdzić np. kto, kiedy i jak długo sprzątał dany pokój.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl