Strona główna Relacje Konferencja Branży Ochrony z wojennymi zagrożeniami bezpieczeństwa w tle

Konferencja Branży Ochrony z wojennymi zagrożeniami bezpieczeństwa w tle

22. Konferencja Branży Ochrony

Na przełomie marca i kwietnia br. odbyła się 22. Konferencja Branży Ochrony zorganizowana przez Polską Izbę Ochrony. Organizator zdecydował się rozszerzyć tematykę wydarzenia o elementy dotyczące wsparcia systemu bezpieczeństwa państwa w następstwie wojny w Ukrainie i wynikających z tego zagrożeń terrorystycznych, realnych także w Polsce.

Podczas trwającej dwa dni konferencji członkowie Polskiej Izby Ochrony, zaproszeni eksperci i praktycy z wielu obszarów związanych z bezpieczeństwem mogli wymienić się doświadczeniami i poszerzyć wiedzę w zakresie zabezpieczeń obiektów nie podlegających obowiązkowej ochronie.

Wiele prelekcji stanowiło kompendium wiedzy o procedurach, w tym o możliwościach wykorzystania sektora ochrony w reagowaniu na zagrożenia w przestrzeni publicznej i wojennego państwa (dr Natalia Moch, ppłk rez. dr inż. Tomasz Białek), współdziałaniu służb ochrony z klientami korporacyjnymi (Wojciech Gradowski), przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym i hybrydowym (dr Rafał Batkowski), zapobieganiu dywersji – infiltracji w obiektach użyteczności publicznej (Jarosław Jaźwiński) oraz zadaniach sektora ochrony w ostrzeganiu, alarmowaniu i ewakuacji podczas sytuacji kryzysowych (mjr rez. dr inż. Jarosław Stelmach). Wymienione wystąpienia wzbogacono tematami prawidłowego podejścia do ochrony perymetrycznej (Jakub Sobek), ryzyka branży ochrony w kontekście wojny na Ukrainie (mjr rez. mgr inż. Jacek Grzechowiak) i specustawy o pomocy obywatelom Ukrainy (Rafał Wyziński).

Ciekawym akcentem wydarzenia były wystąpienia Krzysztofa Ciesielskiego na temat roli nowoczesnego marketingu w rozwoju branży ochrony w Polsce oraz radcy prawnego Sylwii Kilińskiej dotyczące najpowszechniejszych czynów nieuczciwej konkurencji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji

Tekst i foto Jan T. Grusznic