Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Multisubskrypcja: synchroniczne monitorowanie systemów alarmowych Ajax przez wiele usług

Multisubskrypcja: synchroniczne monitorowanie systemów alarmowych Ajax przez wiele usług

Systemy alarmowe Ajax zostały wzbogacone o funkcję multisubskrypcji, co oznacza, że teraz jeden hub może być monitorowany przez kilka firm.
Opracowano tę funkcję w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm sieciowych, w których systemy alarmowe Ajax są zainstalowane w wielu geograficznie rozproszonych lokalizacjach – chodzi np. o ogólnokrajowe sieci handlowe. Multisubskrypcja pozwala działom bezpieczeństwa takich firm skutecznie monitorować pracę usługodawców: firm instalacyjnych i monitorujących.

Jasny podział zadań

Załóżmy, że Twoja firma posiada 12 nieruchomości zlokalizowanych w 5 miastach. Każdy obiekt jest podłączony do najbliższego centrum monitorowania. W sumie w ochronę zaangażowane są cztery firmy monitorujące, dwóch wykonawców zajmujących się instalacją i konserwacją sprzętu alarmowego oraz korporacyjny dział bezpieczeństwa, który wie, co dzieje się we wszystkich obiektach. Dzięki multisubskrypcji każdy z wykonawców efektywnie realizuje swoją funkcję – bez straty czasu i zbędnej komunikacji. Zdarzenia i alarmy związane z bezpieczeństwem są przekazywane jednocześnie do wszystkich odbiorców.

Jak działa multisubskrypcja

Multisubskrypcja została zaimplementowana dzięki Ajax Cloud. Serwer w chmurze odbiera alarmy i zdarzenia z systemów alarmowych Ajax, jednocześnie przekazując je do adresatów: oprogramowania monitorującego i aplikacji mobilnych użytkowników.
Ajax Cloud może przesyłać zdarzenia do dowolnego oprogramowania sterującego monitoringiem. Za pomocą narzędzia Translator zdarzenia i alarmy systemu Ajax mogą być konwertowane na kody zdarzeń protokołów Contact ID, SIA DC-09, Manitou, SBN, Sentinel, Kronos i MASterMind.

Bezproblemowy start

Kolejną unikalną cechą multisubskrypcji jest możliwość optymalizacji pracy działu bezpieczeństwa, nawet z dotychczasowymi kontrahentami, bez żadnych problemów. W przypadku PRO Desktop nie ma potrzeby zakupu serwerów i zatrudniania administratora systemu. Instalacja i szkolenie personelu zajmują minimum czasu. Można podłączyć nowe huby za pomocą kilku kliknięć, a stare przenieść bez ponownego podłączania. A w przypadku jakichkolwiek pytań technicznych wielojęzyczny serwis wsparcia Ajax jest gotowy do udzielenia odpowiedzi 24/7/365.

Sprawdź stronę Ajax