Strona główna Sygnalizacja Pożarowa Nowa era Schrack Seconet

Nowa era Schrack Seconet

Schrack Seconet jest austriacką firmą zajmującą się zaawansowanymi technologicznie systemami ochrony przeciwpożarowej, komunikacji szpitalnej i bezpieczeństwa. Jesteśmy jednym z największych i najbardziej znanych producentów tych rozwiązań na świecie.

Jesteśmy obecni w Polsce, Szwecji, Rosji, Turcji, Rumunii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech a także w wielu krajach Europy Wschodniej i Środkowej oraz Azji i Afryki. W Austrii Schrack Seconet ma sześć oddziałów, z siedzibą główną w Wiedniu.
W ramach Grupy Securitas w Szwajcarii trzy międzynarodowe centra kompetencyjne zapewniają najlepszy możliwy postęp w rozwoju swoich dziedzin, a Schrack Seconet odpowiada za rozwój systemów sygnalizacji pożarowej i komunikacji. W ten sposób austriackie know-how przepływa do międzynarodowej współpracy i przyczynia się do zabezpieczania obiektów na całym świecie.

NASZE POCZĄTKI

Początki firmy sięgają okresu wielkiej rewolucji przemysłowej XIX wieku; wtedy na terenie dzisiejszej Austrii i Niemiec powstawały pierwsze zakłady produkujące urządzenia elektrotechniczne, stanowiąc podwaliny dzisiejszych koncernów zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Nazwa firmy wywodzi się od nazwiska pomysłodawcy, przedsiębiorcy i naukowca – Eduarda Schracka, który zapoczątkował badania i konstruował pierwsze urządzenia radiotechniczne będące pierwowzorami dzisiejszych systemów sygnalizacji pożarowej.

Zakrojona na szeroką skalę produkcja prowadzona przez doktora Schracka w pierwszych latach XX wieku, po przerwie wywołanej zniszczeniami II wojny światowej jest kontynuowana do dziś. Już w latach 70. firma stworzyła jedną z pierwszych na świecie sterowanych mikroprocesorowo central sygnalizacji pożarowej, a w roku 1997 przystąpiła do jednego z największych koncernów w branży zabezpieczeń – Securitas AG, stanowiącego obecnie jedną z najważniejszych platform rozwoju branży bezpieczeństwa.

SCHRACK SECONET POLSKA

W 1998 r. powstała Schrack Seconet Polska Sp. z o.o., która zastąpiła działające od połowy lat 80. na rynku polskim przedstawicielstwo firmy austriackiej, stając się tym samym jedynym bezpośrednim reprezentantem producenta w naszym kraju. W trakcie trzydziestokilkuletniej działalności w Polsce firma zabezpieczyła ponad 10 tys. obiektów w całą gamę systemów ochrony przeciwpożarowej.

Najwyższą jakość i najwyższy poziom satysfakcji dla użytkowników systemów w Polsce gwarantuje doskonale rozwinięta w kraju sieć Autoryzowanych Partnerów. Należą do niej najlepsze w branży firmy mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz znakomitym przygotowaniem do świadczenia usług naszym klientom. Kwalifikacje potwierdzane są odpowiednimi certyfikatami uzyskanymi po odbyciu szeregu szkoleń zarówno w Polsce, jak i w naszym centrum szkoleniowym w Wiedniu. Najwyższą wartością dla Schrack Seconet jest jakość świadczonych usług w połączeniu z najlepszą wartością użytkową i niezawodnością produktów.

NOWA ERA! TU I TERAZ

Rok 2020 był dla większości firm na całym świecie niezwykłym wyzwaniem. Musieliśmy mierzyć się nie tylko z nieprzewidywalną pandemią, ale przede wszystkim z jej skutkami. Firma Schrack Seconet Polska dzięki niezawodnym rozwiązaniom, ciężkiej pracy zespołowej, przemyślanym działaniom sprzedażowym i marketingowym dokonała po raz kolejny niemożliwego – osiągnęła najlepsze wyniki sprzedaży i przeszkoliła kolejnych kilkaset wykwalifikowanych specjalistów. Od maja 2020 r. pod nowymi sterami doświadczanego kolegi z zespołu, ale już w roli Prezesa Zarządu, zaczęliśmy się przygotowywać do kolejnych zmian, jakie przyniósł rok 2021. I ten proces także przebiegł doskonale!

W Schrack Seconet rozpoczęła się nowa era! Zapoczątkowała ją kompleksowa zmiana wizerunku firmy. Nadszedł czas, aby skoncentrować działania na TU i TERAZ. Efektem szczegółowej analizy wizerunku marki Schrack Seconet jest nowy projekt logo, który podkreśla cyfrowy kierunek rozwoju firmy. Prosto, nowocześnie, bez zbędnej ekstrawagancji i z najważniejszym dla nas elementem ludzkim.

Proces rebrandingu firmy rozpoczął się w czerwcu. Sukcesywnie wprowadzamy zmiany w bardzo obszernej dokumentacji produktowej oraz we wszystkich materiałach marketingowych. W lipcu została także uruchomiona nowa międzynarodowa strona internetowa uwzględniająca potrzeby i oczekiwania rynku polskiego, z zachowaniem m.in. strefy logowania dla autoryzowanych firm oraz strefy dla projektantów. Na stronie będzie można zapoznać się z polityką sprzedaży Schrack Seconet w Polsce, zasadach certyfikacji oraz listą firm autoryzowanych reprezentujących nas na rynku.

Wkraczamy w przyszłość na solidnych podstawach

W dziedzinie ochrony przeciwpożarowej już teraz wprowadzamy na rynek nasz pionierski, udoskonalony system sygnalizacji pożarowej Integral EvoxX i wkraczamy w cyfrową przyszłość ściśle związaną z rozwiązaniami chmurowymi. W lipcu zakończy się cykl szkoleń aktualizacyjnych. Wszystkie firmy partnerskie, a tym samym ponad ośmiuset wykwalifikowanych specjalistów otrzyma nowe certyfikaty potwierdzające ich kompetencje w obszarze systemów sygnalizacji pożarowej Schrack Seconet, z uwzględnieniem najnowszego rozwiązania Integral EvoxX.

W zespole Schrack Seconet Polska stale pracujemy nad udoskonalaniem certyfikowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem pożarowym SIS-Fire, by zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo oraz zarządzanie dużymi i skomplikowanymi technologicznie obiektami. Wiele miesięcy temu rozpoczęliśmy także prace nad rozwiązaniami dotyczącymi sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi i ich zasilania. O najnowszych produktach z tego obszaru będziemy mogli opowiedzieć Państwu w kolejnych wydaniach a&s Polska.

Mamy również świetne wiadomości z sektora opieki zdrowotnej. Firma CCS Care Communication Solutions GmbH z siedzibą w Wiedniu jest teraz częścią rodziny Schrack Seconet i działa na rynku międzynarodowym pod nazwą Schrack Seconet Care Communication. Dążymy do tego, aby stać się w tej dziedzinie liderem na arenie międzynarodowej.

Pozostaje wszystko co najlepsze. Co się zatem zmienia dla Państwa? Teraz możemy zaoferować jeszcze szersze portfolio oraz jeszcze więcej kompetencji, by spełnić wszystkie wymagania klientów. I to jest jedyna rzecz, która się zmienia. Tak jak do tej pory mogą Państwo liczyć na naszą wiarygodność i usługi najwyższej jakości.

Chronimy życie. Zabezpieczamy wartości – wszelkie nasze działania w każdym obszarze są ukierunkowane na osiągnięcie tego celu. Nie przestajemy pracować nad innowacjami i nowymi rozwiązaniami, aby dzień po dniu dotrzymywać tej obietnicy

Sprawdź, czym wyróżnia się Schrack Seconet:
https://showtime.schrack-seconet.com/pl/

Schrack Seconet Polska
ul. A. Branickiego 15,
02-972 Warszawa
www.schrack-seconet.pl