Strona główna Kontrola Dostępu Innowacja w systemach sygnalizacji włamania i kontroli dostępu

Innowacja w systemach sygnalizacji włamania i kontroli dostępu

Projekty budynków charakteryzują się różną architekturą, wielkością czy złożonością. Dlatego do zabezpieczenia tak zróżnicowanych realizacji potrzebny jest modułowy, a zarazem estetyczny system bezpieczeństwa.

Nowoczesne systemy alarmowe to instalacje, które spełniają oczekiwania użytkowników teraźniejsze i przyszłe. Dzięki możliwości wygodnego rozbudowywania, bez konieczności wymiany sprzętu a jedynie poprzez zmianę licencji, łatwo można dopasować zakresu funkcji do zmieniających się potrzeb. Dodać można takie funkcje, jak redundancja, klastry lub określone integracje.

System alarmowy, z uwagi na technologię łączenia urządzeń, może występować jako: przewodowy, bezprzewodowy lub hybrydowy.

Skalowalność i integracja

Skalowalność systemu pozwala na wykorzystanie go w dużych projektach. Istniejący sprzęt można również łatwo rozbudować, gdy zaistnieje potrzeba dostosowania do przyszłych wymagań. Taka możliwość niweluje konieczność ponoszenia kosztownych inwestycji w sprzęt i robociznę w przyszłości, jeśli pojawi się konieczność rozszerzenia instalacji.

Rozwiązanie doskonale nadaje się do integracji z innymi systemami, takimi jak Security Management System (SMS), Building Management System (BMS) lub systemami automatyki budynkowej, np. KNX lub Crestron. Dostępne API umożliwia integrację z innymi systemami oraz wymianę informacji z systemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo transmisji danych zapewniają połączenia szyfrowane.

Redundancja

Gwarancja nieprzerwanego działania systemu ma kluczowe znaczenie w rozwiązaniach stosowanych zwłaszcza w miejscach wysokiego ryzyka. Wyjątkowość rozwiązania polega właśnie na możliwości zastosowania instalacji redundantnej. Zazwyczaj system bezpieczeństwa zawodzi całkowicie w przypadku nieprawidłowego działania centrali. Natomiast dzięki redundantnej budowie systemu sygnalizacji włamania i napadu ochrona obiektu jest kontynuowana nawet w przypadku przerwania kabla lub awarii panelu sterowania. Instalacja działa również podczas konserwacji.

Klawiatura

Prosta konstrukcja manipulatora sprawia, że jego obsługa jest intuicyjna. Istotne, żeby manipulator w wersji z wbudowanym czytnikiem kart był wyposażony w jedną z najbezpieczniejszych technologii szyfrowania DESFire EV2. Unikalne zakodowane tagi lub karty dostępu gwarantują, że nie można ich skopiować, a przy tym spełniają zasadę bezpiecznego odczytu. Ponadto stosowana zasada czworga oczu umożliwia uzbrajanie/rozbrajanie systemu tylko wtedy, gdy dwie osoby wykonują tę czynność niezależnie. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie, które może być np. niezbędne do ochrony obszarów, w których przechowywane są towary o wysokiej wartości.

Ciekawą cechą manipulatora jest funkcja dopasowania języka klawiatury do użytkownika, który po przyłożeniu karty aktywuje system.

UNii – bezpieczne rozwiązanie na lata

Jaki system sygnalizacji włamania i napadu potrafi spełnić wszystkie powyższe założenia? To UNii, opracowywany i produkowany przez holenderską firmę Alphatronics, która od dziesięcioleci specjalizuje się w tworzeniu systemów zabezpieczeń. Rozwiązania są projektowane we współpracy z klientami i użytkownikami końcowymi, dzięki czemu idealnie dopasowują się do zmieniających się wymagań użytkownika.
Bezpieczeństwo, wygoda dla użytkownika i prosta instalacja były podstawowymi wyznacznikami w trakcie opracowywania systemu UNii.

C&C Partners
ul. 17. Stycznia 119, 121
64-100 Leszno
www.ccpartners.pl
l.schmidt@ccpartners.pl