Strona główna Telewizja Dozorowa Nowe kamery od Axis dla lotnisk, logistyki i transportu publicznego

Nowe kamery od Axis dla lotnisk, logistyki i transportu publicznego

Axis Communications wprowadza nowe kamery sieciowe z serii AXIS P13. Te solidne i szybkie w działaniu stałopozycyjne kamery typu box pełną funkcję odstraszającą oraz umożliwiają obserwowanie osób i obiektów na rozległych obszarach, zapewniając obraz wysokiej rozdzielczości.

Kamery są dostępne w dwóch wersjach: wewnętrznej i zewnętrznej. Zapewniają znakomite odwzorowanie szczegółów dzięki rozdzielczości 5 Mpix i 4K. Modele wewnętrzne, czyli kamery sieciowe AXIS P1377 i AXIS P1378, są całkowicie wolne od chlorowanych i bromowanych środków, wykorzystywanych często do zmniejszania palności, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Świetnie sprawdzą się na lotniskach, w strefach przeładunku towarów i systemach transportu publicznego.

Zastosowana w kamerach technologia Axis Forensic WDR pozwala uzyskiwać wysokiej jakości obraz nawet wtedy, gdy obserwowana scena obejmuje zarówno ciemne, jak i jasne partie. Natomiast technologia Axis Lightfinder zapewnia ostry i barwny obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo modele zewnętrzne, czyli kamery sieciowe AXIS P1377-LE i AXIS P1378-LE, są wyposażone w technologię Axis OptimizedIR, umożliwiającą dozór w całkowitej ciemności.

Zastosowany w urządzeniach nowoczesny procesor Axis pozwala na zastosowanie udoskonalonych funkcji zabezpieczeń, które zapewniają integralność i autentyczność oprogramowania sprzętowego kamery. Wymienne obiektywy oraz obsługa i-CS z silnikiem sprawiają, że klient może zmieniać optykę w zależności od swoich potrzeb. Nowe urządzenia są także wyposażone w bardzo wydajną technologię Axis Zipstream, obsługującą formaty H.264 i H.265, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową.

Najważniejsze cechy i funkcje nowych kamer:

•           Rozdzielczości 5 Mpix i 4K
•           Elektroniczna stabilizacja obrazu
•           Modele z technologią OptimizedIR
•           Podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja „bezpieczny start”
•           Technologia Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265
•           Modele niezawierające chlorowanych i bromowanych środków zmniejszających palność