Strona główna Telewizja Dozorowa Nowe rejestratory Wisenet Pentabrid ułatwiają migrację z systemów analogowych do IP

Nowe rejestratory Wisenet Pentabrid ułatwiają migrację z systemów analogowych do IP

Nowe rejestratory Wisenet Pentabrid firmy Hanwha Techwin zostały zaprojektowane w celu przedłużenia okresu użytkowania analogowych systemów CCTV oraz umożliwienia płynnej i ekonomicznej migracji na rozwiązania nadzoru wizyjnego IP.

Do nowych, 4-, 8- i 16-kanałowych rejestratorów Wisenet Pentabrid można podłączyć zarówno kamery analogowe, jak i kamery IP o rozdzielczości do 4K (Ultra HD). Oprogramowanie rejestratora automatycznie rozpozna rodzaj kamery i pozwoli na wyświetlanie i pracę z nagraniami niezależnie od źródła obrazu wideo.

„Zalety rozwiązań do dozoru wizyjnego opartych na sieci IP są powszechnie znane, ale użytkownicy nadal wybierają systemy analogowe i chcą zachować dotychczas używane rozwiązania, ponieważ nie są gotowi na migrację do świata IP” – mówi Uri Guterman, Szef Działu Produktów i Marketingu firmy Hanwha Techwin Europe.

„Przyczyny mogą być różne –  infrastruktura sieciowa może nie obsługiwać systemu nadzoru wizyjnego lub przepustowość łącza może być nieodpowiednia – a jeśli dotychczasowe systemy analogowe nadal spełniają wymagania użytkowników, umotywowanie inwestycji w modernizację instalacji kablowej i wymiany urządzeń może być trudne”.

Przyszłościowe rozwiązanie

„Nowe rejestratory, które zapewniają kompatybilność z oprogramowaniem do zarządzania systemem dozoru wizyjnego, np. Wisenet WAVE stanowią bezpieczną inwestycję w rozwiązanie do rejestracji obrazu, które nie straci na aktualności. Obsługują wszystkie kamery sieciowe Wisenet oraz kamery analogowe Wisenet HD+, które rejestrują i przesyłają obraz i dźwięk bez opóźnień na odległość do 500 m przez standardowe okablowanie koncentryczne, a dodatkowo pomagają w uproszczeniu przejścia na kolejną generację produktów Wisenet i mogą obsługiwać kamery niektórych innych producentów, jeśli to konieczne”.

Sześć nowych modeli rejestratorów Wisenet Pentabrid wyposażono w wiele funkcji inteligentnej analizy wideo, takich jak detekcja dźwięku, twarzy, zmiany ostrości, wejścia/wyjścia do/ze strefy i sabotażu kamery. Można je skonfigurować tak, aby po wystąpieniu zdarzenia reagowały w różny sposób, np. automatycznie wysyłając powiadomienia e-mail do określonych osób lub wywołując zmianę widoku kamery PTZ.