Strona główna Telewizja Dozorowa Nowe kamery termowizyjne Wisenet QVGA

Nowe kamery termowizyjne Wisenet QVGA

Firma Hanwha Techwin poszerzyła ofertę przystępnych cenowo kamer termowizyjnych serii Wisenet T o rozdzielczości QVGA, wprowadzając dwa nowe modele przeznaczone do ochrony obwodowej rozległych terenów otwartych.

Wisenet TNO-3050T ma obiektyw o stałej ogniskowej 35 mm, wykrywa pojazdy z odległości do 4400 m oraz ludzi z odległości do 1750 m. Natomiast Wisenet TNO-3050T z obiektywem o stałej ogniskowej 19 mm wykrywa pojazdy z 2400 metrów i ludzi z 950 metrów. Obie kamery mają obudowy wandaloodporne przystosowane do pracy na zewnątrz (IK10/IP66). Wytwarzają obrazy o rozdzielczości 320 x 240 pikseli.
Kamery mają funkcję ostrzegania o znaczącej, nagłej zmianie temperatury w obserwowanej scenie. Operatorzy mogą zdefiniować trzy obszary szczególnego zainteresowania w polu ich widzenia. Mają też wbudowane funkcje analizy treści obrazu, m.in. wykrywanie wejścia/wyjścia do/z wyznaczonego obszaru, przekraczania wirtualnej linii, pojawiania się lub znikania obiektów, wykrywanie ruchu w określonym kierunku, wskazywanie osób wałęsających się w polu widzenia kamery, wykrywanie wstrząsów i prób sabotażu. Podczas pracy w całkowitej ciemności skuteczność kamer zostaje zwiększona przez funkcję analizy dźwięku, która rozpoznaje krytyczne odgłosy (strzały, eksplozje, krzyki, dźwięk tłuczenia szkła).

Oprogramowanie kamer jest zgodne z otwartą platformą programową, dzięki temu mogą one obsługiwać aplikacje do analizy treści obrazu pochodzące od innych firm. Może to być np. aplikacja do wykrywania intruzów opracowana przez partnera technologicznego firmy Hanwha Techwin, firmę AI Tech.

Więcej na www.hanwha-security.eu/pl/