Strona główna Relacje Ogólnopolskie warsztaty Reagowanie na Zamachy – Dobre Praktyki i Rekomendacje

Ogólnopolskie warsztaty Reagowanie na Zamachy – Dobre Praktyki i Rekomendacje

W dniach 24-25 maja odbyły się II-gie ogólnopolskie warsztaty Reagowanie na Zamachy – Dobre Praktyki i Rekomendacje. To kolejna impreza organizowana przez Aritech i Safety Project. Współpraca między firmami ma na celu promocję świadomości o zagrożeniach oraz szerzenie wiedzy o metodach prewencji i usuwaniu skutków zdarzeń o charakterze terrorystycznym czy skutków katastrof naturalnych.

Głównymi tematami warsztatów były zagadnienia przygotowania obiektów i organizacji do skutecznego reagowania na zdarzenia z szerokiego spektrum zagrożeń, np. na komunikaty o zagrożeniu, masowym zabójcy, materiałach wybuchowych. Testowano też pierwszą pomoc oraz omawiano wykorzystanie zabezpieczeń technicznych itd.

Dwa dni intensywnego szkolenia, ćwiczeń praktycznych, dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz zaproszonymi ekspertami pozwoliły poczuć namiastkę realnych zdarzeń w trakcie przygotowanych symulacji i ćwiczeń.

Możliwość spotkania i wymiany doświadczeń praktyków odpowiedzialnych za przygotowanie obiektów z ratownikami i specjalistami-weteranami służb antyterrorystycznych umożliwiło nowe spojrzenie na tematykę warsztatów, bez konieczności zdobywania własnego doświadczenia w traumatycznych okolicznościach. Już dzisiaj zapraszamy na kongres Safe Place, który odbędzie się 17-19.10.2022 oraz następne edycje warsztatów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę pl.firesecurityproducts.com

Aritech jest globalną marką firmy Carrier Fire & Security reprezentującą rozwiązania zabezpieczeń dla klientów prywatnych, komercyjnych i korporacyjnych. Oferujemy zintegrowaną platformę bezpieczeństwa w obszarze systemów alarmowych, kontroli dostępu, wideo i wykrywania pożaru.