Strona główna Relacje SECURITY 4.0 – międzynarodowa konferencja EBS

SECURITY 4.0 – międzynarodowa konferencja EBS

Rok 2019 jest wyjątkowy zarówno dla firmy EBS, która obchodzi 30-lecie swojego istnienia, jak i całej branży, która przeżywa czwartą rewolucję przemysłową. Dlatego też konferencja, którą EBS organizuje już od 9 lat, przybrała w tym roku wyjątkowy charakter. W odróżnieniu od poprzednich edycji na to wydarzenie firma postanowiła zaprosić swoich Partnerów i Klientów nie tylko z Polski, ale i z 26 krajów z całego świata. 27 września w Jachrance o przemyśle 4.0 dyskutowano w gronie prawie 80 firm – dystrybutorów, integratorów, agencji ochrony.

Tematyka wydarzenia dotyczyła zagadnień globalnych, dotykała problemów branży zabezpieczeń i zmian, jakie pod wpływem rosnącej cyfryzacji, rozwoju sztucznej inteligencji oraz automatyzacji procesów dokonują się obecnie lub pojawią w ciągu najbliższych lat. Do udziału w konferencji EBS zaprosiła Partnerów – firmy Fibaro, Next, Orange, Dahua, Linc, AdInfo, Security Robot Guard Systems oraz Instytut Łączności, jako patrona naukowego. Partnerom honorowym zostały Polska Izba Ochrony, Polska Izba Systemów Alarmowych i Polski Związek Pracodawców Ochrona.

Swoje prezentacje przedstawili przede wszystkim praktycy – Krzysztof Kuźbik, Partner Avallon, wieloletni wykładowca i partner w wiodącym funduszu inwestycyjnym; Tomasz Laudy, obecnie wiceprezes EBS, który kompetencje i wiedzę zdobywał w firmach Ericsson, Siemens, Orange i Roshan; Daniel Kamiński, wieloletni praktyk i publicysta branżowy, pełniący obecnie funkcję dyrektora ds. innowacji oraz członka zarządu w EBS; Krzysztof Bartuszek, prezes Securitas Polska; Anna Śliwoń, analityk w  międzynarodowej wywiadowni gospodarczej IHS Markit, pracująca na co dzień w Wielkiej Brytanii.

Bogata tematyka konferencji została podzielona na bloki tematyczne składające się na jeden EKOSYSTEM (środowisko), a zarazem element nowocześnie funkcjonujących w nim systemów:
• rewolucja na świecie
• rewolucja w security
• urządzenia – systemy cyber-fizyczne
• komunikacja IoT
• chmura – big data, sztuczna inteligencja.

W tym zakresie swoje produkty i rozwiązania przedstawiły firmy: EBS, Orange (Paweł Dębiński), Next (Sławomir Piela), Dahua (Maciej Pietrzak) oraz Linc (Jakub Sobek). Głos zabrali również Partnerzy zagraniczni EBS: firma MaxiMan z RPA, właściciel największej agencji ochrony Chubb na kontynencie Afryki, który wdrożył algorytmy AI do swojego systemu raportowania, a także właściciel brazylijskiej firmy Setech opowiadający o nowym modelu sprzedaży urządzeń (Active Track) jako usługi.
Całości wydarzenia dopełniły warsztaty prezentujące nowe rozwiązania – m.in.  integrację centrali EBS z elementami smart home firmy Fibaro, ActiveView Enterprise oraz wykład partnera z Polskiej Izby Systemów Alarmowych.
Po części oficjalnej miała miejsce uroczysta gala, uświetniająca jubileusz firmy EBS, z udziałem rewelacyjnej, jak zawsze, Grupy MoCarta.

Doceniając ogromny wkład merytoryczny wszystkich tegorocznych ekspertów i prelegentów, firma EBS już dziś zaprasza na kolejną konferencję za rok!