Strona główna Systemy Zintegrowane Zarządzanie systemami bezpieczeństwa w module VISO SMS firmy Roger

Zarządzanie systemami bezpieczeństwa w module VISO SMS firmy Roger

VISO SMS to platforma przeznaczona do monitorowania, wizualizacji i zarządzania bezpieczeństwem w obiekcie. Dzięki niej operator uzyskuje przejrzysty obraz sytuacji w danym obszarze, by móc szybko zareagować na zaistniałe zdarzenia, takie jak pożar, włamanie czy awaria.

VISO SMS jest zintegrowany z systemami:

  • sygnalizacji pożarowej (SSP): Bosch, Siemens;
  • sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN): SATEL, Honeywell;
  • kontroli dostępu (SKD): Roger;
  • telewizji dozorowej (CCTV): Milestone, Dahua, Hikvision, BCS, IPOX, Provision-ISR, EVOS, ONVIF;
  • komunikacji (VoIP, SMS, e-mail);
  • automatyki budynkowej.

Moduł VISO SMS umożliwia operatorom realizację scenariuszy bezpieczeństwa, czyli podpowiada, jakie czynności powinny być wykonane w danej sytuacji, i jednocześnie rejestruje wszystkie działania w postaci raportów i zestawień do późniejszej analizy. Dodatkowo może być wykorzystany do prowadzenia ewidencji wykonanych i planowanych prac konserwacyjnych oraz naprawczych.

VISO SMS może być z powodzeniem stosowany w obiektach wymagających zarządzania różnymi systemami zabezpieczeń z poziomu jednego oprogramowania. Do tych obiektów zaliczają się przede wszystkim biurowce, zakłady przemysłowe, stadiony, muzea, budynki administracji państwowej, ale także inne obiekty wymagające zastosowania rozwiązań klasy SMS (Safety Management System).