Strona główna HoReCa Systemy do bezobsługowych obiektów hotelowych

Systemy do bezobsługowych obiektów hotelowych

Rynek branży hotelowej po licznych kryzysach się skurczył. Odczuwalne są też trudności w pozyskaniu pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Dlatego ważnym elementem jest dobór narzędzi umożliwiających bezobsługową pracę obiektu hotelowego i skupienie się na obsłudze gości pod kątem ich komfortowego pobytu w obiekcie i poza nim.

Na potrzeby obiektów bezobsługowych najdogodniejsze będzie wdrożenie systemów umożliwiających zdalne zarządzanie kontrolą dostępu oraz temperaturą w apartamentach, a także automatycznym zarządzaniem energią elektryczną zależnie od obecności gości w apartamencie. Dodatkowym rozwiązaniem jest system awizacji pojazdów oraz automatycznej kontroli wjazdu na parking i wyjazdu z niego.

Kontrola dostępu – zamki apartamentowe SmartLock

Zamki apartamentowe SmartLock występują w wersji nakładkowej (zamiast szyldów) i są montowane do istniejących drzwi bez ingerencji w ich konstrukcję. Źródłem zasilania zamków są baterie 4 x AAA pozwalające na rok pracy przy 24 cyklach otwarć dziennie.

Zamki SmartLock mają trzy interfejsy:

  • Bluetooth – zarządzanie chmurowe, programowanie, otwieranie lokalne i zdalne;
  • PIN-kod – przypisywanie kodów PIN spersonalizowanych dla gości na określony czas (od dnia … do dnia, od godziny … do godziny);
  • RFID – programowanie stałe, czasowe i cykliczne kart zbliżeniowych RFID przypisanych do apartamentu.

Zamki są obsługiwane za pomocą aplikacji chmurowej TTLock instalowanej na smartfonach lub przez dowolną przeglądarkę WWW. Do zarządzania zamkami online służy bramka komunikacyjna, która z zamkami łączy się przez Bluetooth, a z Internetem przez Wi-Fi. Zamki SmartLock występują w wersji z wbudowaną bramką komunikacyjną Bluetooth/Wi-Fi.

Dostępne są warianty do montażu w drzwiach oraz do sterowania elektrozaczepem, bramą, szlabanem parkingowym i dowolną automatyką.

Salus Controls – system sterowania temperaturą

Komfortową temperaturę w pokojach zapewni gościom system Salus Controls umożliwiający sterowanie temperaturą i klimatyzacją w pomieszczeniach. Sterowanie może odbywać się lokalnie, zdalnie oraz automatycznie wg harmonogramów i scenariuszy.
Podstawowymi elementami systemu są regulatory naścienne z czujnikami temperatury i wilgotności sterujące inteligentnymi głowicami w grzejnikach bądź siłownikami w głowicach rozdzielczych ogrzewania wodnego. Wszystkie urządzenia działają w technologii bezprzewodowej ZigBee i za pośrednictwem bramki komunikacyjnej umożliwiają zdalną regulację temperatury oraz harmonogramów.

SaveKey PIR – bezkartowe włączniki prądowe

Idealne rozwiązanie, które nie utrudnia gościom pobytu, a jednocześnie dba o oszczędzanie energii w czasie ich nieobecności, to wyłączniki prądowe SaveKey PIR.

Pracują one w dwóch trybach:

  • „gość w pokoju” – po rozłączeniu kontaktronu w drzwiach i wykryciu ruchu włącza strefy zasilania (światło, gniazda 230 V, inne urządzenia);
  • „brak gościa w pokoju” – po rozłączeniu kontaktronu w drzwiach i braku ruchu wyłącza strefy zasilania (światło, gniazda 230 V, inne urządzenia).

Zmiana trybu pracy następuje po otwarciu drzwi i rozłączeniu kontaktronu. Czujka PIR wykrywa ruch lub jego brak i przekazuje sygnał do stycznika w rozdzielni elektrycznej, który włącza lub wyłącza obwody energetyczne. Dodatkowym atutem włącznika jest możliwość podłączenia go do regulatora temperatury Salus i automatyczne sterowanie temperaturą w zależności od obecności gości w apartamencie. ⦁

W Global Security Partner zajmujemy się̨ projektowaniem, dystrybucją i kompleksową dostawą najnowocześniejszych rozwiązań dla budownictwa oraz elektronicznych systemów zabezpieczeń. Bogate doświadczenie pozwala nam odczytywać potrzeby klientów i wprowadzać na rynek produkty, które spełniają ich oczekiwania. Razem z naszymi partnerami, firmą SALUS Controls, z którą projektujemy automatykę budynkową dla branży grzewczej i firmą Premnet jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać instalacje na obszarze całego kraju.

Global Security Partner
ul. Lęborska 3b, 80-286 Gdańsk
www.gspartner.pl
gk@gspartner.pl