Strona główna Infrastruktura krytyczna Wavestore VMS – bezpieczne oprogramowanie dla infrastruktury krytycznej

Wavestore VMS – bezpieczne oprogramowanie dla infrastruktury krytycznej

Zakłócenia w funkcjonowaniu obiektów infrastruktury krytycznej mogą wywołać poważne konsekwencje, dlatego tak ważne są odpowiednie ich zabezpieczenie i ochrona. W tym celu stosuje się różnego rodzaju systemy elektroniczne, które gwarantują sprawne funkcjonowanie tych obiektów.

Efektywne zarządzanie systemami dozoru wizyjnego odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu dokładnej informacji sytuacyjnej i wizualnego potwierdzenia ewentualnego zagrożenia. W przypadku instalacji, w której skład wchodzi wiele kamer, ważne, by system oferował inteligentne narzędzia do wyszukiwania, będące w stanie skutecznie i szybko znaleźć wymagane informacje. Ponadto istotne jest to, by system był zawsze dostępny, a jednocześnie chroniony przed nieautoryzowanym dostępem. Ważne jest również, by platforma do zarządzania materiałem wizyjnym była zdolna do integracji z innymi systemami.

W obliczu wielu różnych zagrożeń, nie tylko naturalnych, np. powodzi czy huraganu, ale również, a może przede wszystkim tych, których sprawcą są ludzie (ataki cybernetyczne, akty wandalizmu), przy projektowaniu systemów zabezpieczających należy kierować się przestrzeganiem norm i standardów. Dlatego w przypadku obiektów wrażliwych wykorzystuje się kamery mające niezbędne certyfikaty, wyposażone w obudowę wandaloodporną, wodoodporną, pyłoszczelną, a nawet przeciwwybuchową.

Wavestore VMS na straży ochrony obiektów infrastruktury krytycznej

Wavestore to produkowane w Wielkiej Brytanii nowoczesne oraz wszechstronne oprogramowanie do zarządzania materiałem wizyjnym (VMS), które zdobyło uznanie i popularność dzięki zaawansowanym funkcjom i możliwościom bezproblemowej integracji. Zostało zaprojektowane do obsługi różnych zadań związanych z monitorowaniem różnej wielkości instalacji, zarówno niewielkich, jak i rozległych. Platforma umożliwia zarządzanie, nagrywanie i analizowanie strumieni wizji pochodzących z kamer i enkoderów różnych producentów. Dzięki temu stanowi elastyczne rozwiązanie dla użytkowników już dysponujących infrastrukturą monitoringu wizyjnego.

Zastosowanie inteligentnej analizy, łatwa integracja oraz przyjazny interfejs powodują, że Wavestore ustanawia nowe standardy, dostarczając użytkownikom narzędzi niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa. Twórcy oprogramowania szczególną uwagę poświęcili ochronie danych, wykorzystując ich szyfrowanie i bezpieczne mechanizmy uwierzytelniania. Dzięki przestrzeganiu powszechnie stosowanych praktyk branżowych związanych z bezpieczeństwem Wavestore dba o integralność danych i eliminuje ryzyko nieautoryzowanego dostępu.

VMS Wavestore to nowoczesne i wydajne oprogramowanie, które znakomicie sprawdzi się w ochronie obiektów infrastruktury krytycznej. Oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości, które pozwalają na skuteczne zarządzanie systemem monitoringu wizyjnego i reagowanie na zagrożenia. Wavestore polecany jest m.in. do:

  • ochrony elektrowni i zakładów energetycznych w celu monitorowania obiektów i instalacji elektroenergetycznych, a także do wykrywania i reagowania na zagrożenia, takie jak pożary, sabotaż czy ataki cybernetyczne;
  • ochrony obiektów przemysłowych w celu monitorowania hal produkcyjnych, magazynów i innych obiektów przemysłowych, a także do wykrywania i reagowania na zagrożenia, jak kradzieże, sabotaż czy awarie urządzeń;
  • ochrony obiektów rządowych, takich jak urzędy, ambasady czy lotniska, a także do wykrywania i reagowania na zagrożenia związane z terroryzmem, szpiegostwem czy atakami cybernetycznymi.

Aby odpowiednio zabezpieczyć obiekty czy instalacje wchodzące w skład infrastruktury krytycznej, należy wykorzystać systemy niezawodne i umożliwiające szybkie reagowanie na zagrożenia. Taką gwarancję daje Wavestore VMS.

Miwi-Urmet
ul. Pojezierska 90A,91-341 Łódź
miwi@miwiurmet.pl
www.miwiurmet.pl