Strona główna Rozległe i rozproszone Zabezpiecz firmę według potrzeb

Zabezpiecz firmę według potrzeb

Cenne surowce i towary znajdujące się w fabrykach, magazynach i zakładach przetwórstwa należy monitorować i chronić przez całą dobę.
Połączenie technologii kamer IP i detektorów ruchu z technologią radarową pozwala zaprojektować rozwiązanie dozorowe na miarę potrzeb, zapewniające:

  • dokładną, niezawodną detekcję i śledzenie na wybranym obszarze z identyfikacją wzrokową,
  • automatyczne powiadomienia w czasie rzeczywistym o wtargnięciu na obszar lub do stref zastrzeżonych z potwierdzeniem wzrokowym i lokalizacją obiektu,
  • elastyczne i łatwe w zastosowaniu rozwiązanie obejmujące solidne, wytrzymałe na wandalizm kamery i detektory ruchu do montażu na zewnątrz pomieszczeń.

Ochrona obiektów przemysłowych wiąże się z pokryciem rozległych obszarów oraz patrolowaniem i zabezpieczaniem długich ogrodzeń. Istotne jest wykrywanie, lokalizacja i identyfikacja intruzów zarówno przy bramach, wzdłuż ogrodzeń, jak i na trasach prowadzących do obiektów przemysłowych. Kamery muszą objąć zasięgiem ogromne przestrzenie w celu wykrycia obiektu, zlokalizowania go i zweryfikowania, czy jest nim zwierzę, osoba uprawniona, czy intruz.

Rozwiązania do ochrony obwodowej firmy Axis opierają się na kamerach termowizyjnych z wbudowanym oprogramowaniem do analizy obrazu. Sprawdzają się w ciemności, automatycznie wysyłając alarm, gdy ktoś wejdzie na określony obszar. Przykładem może być seria kamer AXIS Q19, które na monitorowanym obszarze wykrywają ludzi i przedmioty o temperaturze wyższej od otoczenia. Można je łatwo zintegrować z innymi kamerami IP, reflektorami, głośnikami, radarem i zainstalowanymi systemami zabezpieczeń, zapewniając optymalne działanie systemu.

Kamery wizyjne są niezbędnym uzupełnieniem kamer termowizyjnych. Szybkoobrotowe kamery PTZ Axis, które zapewniają szeroki widok monitorowanego obszaru i możliwość zbliżenia każdego detalu, podnoszą bezpieczeństwo chronionego mienia. Patrolowanie z wykorzystaniem sterowania PTZ może być obsługiwane przez operatora lub odbywać się automatycznie (kamera samoistnie śledzi poruszające się osoby bądź podąża wyznaczoną trasą dozorową, przyjmując automatycznie ustawione prepozycje). Przykładem może być kopułkowa kamera sieciowa AXIS Q6155-E PTZ z zaawansowaną technologią laserową. To idealna propozycja do zastosowań wymagających natychmiastowego ustawiania ostrości przy obserwacji poruszających się obiektów i szybko zmieniających się scen.

Ciekawym rozwiązaniem jest seria stałopozycyjnych kamer sieciowych AXIS Q16 do montażu wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, które zapewniają doskonałą jakość obrazu w trudnych warunkach, np. przy słabym lub zmiennym oświetleniu.
Sieciowy detektor radarowy AXIS D2050-VE doskonale nadaje się do monitorowania niewielkich obszarów zewnętrznych. Wraz z kamerami sieciowymi Axis i głośnikami tubowymi Axis lub innymi urządzeniami sieciowymi stanowi uzupełnienie systemów dozoru wizyjnego. Wykorzystuje zaawansowaną technologię radarową i inteligentne algorytmy wykrywania osób, które weszły na teren posesji, przełamując pierwszą linię zabezpieczeń. Jest precyzyjny i pozwala zminimalizować liczbę fałszywych alarmów w każdych warunkach atmosferycznych i o dowolnej porze.

Kamery sieciowe nie tylko pomagają zachować bezpieczeństwo obiektu, ale są także cennym narzędziem pozwalającym zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo środowiska pracy. Zintegrowanie systemu kamer z systemem produkcji zapewnia dostęp do obrazów na żywo z dowolnego miejsca w sieci, umożliwiając:
– zdalne monitorowanie linii produkcyjnych, inspekcję wzrokową oraz potwierdzenie prawidłowości procesów i ich przebiegu,
– kontrolę przestrzegania zasad i procedur BHP oraz właściwego zarządzania narzędziami i sprzętem,
– zdalne rozwiązywanie problemów i wsparcie w zakresie konserwacji i pomocy.

Axis Communications Poland
ul. Domaniewska 44 bud. 4
02-672 Warszawa
www.axis.com/pl